ברק. "מדובר בהאשמות חמורות יותר", רויטרס

פנייה לוינשטיין: יש לחקור את טענות אולמרט נגד אהוד ברק

בעקבות הפרסום בחדשות10 של הקלטה בה נשמע ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט מאשים את ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק בלקיחת שוחד בעשרות מיליוני שקלים, פנה הפורום המשפטי למען ישראל ליועץ המשפטי לממשלה. "מדובר בהאשמות חמורות ביותר", נאמר במכתב שהועבר ללשכת וינשטיין

בעקבות הפרסום בחדשות10: פנייה לוינשטיין לחקור טענות אולמרט נגד ברק. הפורום המשפטי למען ישראל פנה הערב (שבת) ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, בבקשה להורות על חקירה משטרתית לבדיקת הטענות של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק.

 

אמש, פורסמה בחדשות10 הקלטה חדשה של שולה זקן ובה נשמע אולמרט כשהוא מאשים את ברק בלקיחת שוחד בעשרות מיליוני שקלים. אולמרט נשמע בהקלטה אומר לזקן כי ברק קיבל מיליוני שקלים בעסקאות נשק.

 

במכתב אותו העביר יושב ראש הפורום המשפטי למען ישראל, עורך הדין יוסי פוקס, נכתב כי האשמות שהשמיע אולמרט באותה הקלטה הן חמורות ביותר וראויות לבדיקה. "ככל שיש אמת בהאשמות אלו, הרי שמדובר בעבירות חמורות אשר לא התיישנו ויהיה צורך להעמיד לדין את ברק בגין ביצוע עבירות אלו", נכתב.

 

ההקלטה שפורסמה בשישי:

 

עוד טענו אנשי הפורום במכתב כי העובדה שאולמרט לא ידע שהוא מוקלט מחזקות את הבקשה לחקור את הטענות ולבדוק את מידת האמת שבהן. "גם אם יתברר שאין שחר לדברי אולמרט, כפי שהגיב ברק להקלטות, הרי גם אז חייבת להיות אמירה ברורה של מערכת התביעה, השוללת מכל וכל את החשדות הללו וזאת כדי למנוע את אותה פגיעה באמון הציבור במערכות השלטון", לשון ההודעה.