אולמרט טען בפני זקן: "ברק לקח שוחד במיליונים בעסקאות נשק. הוא מחביא את הכסף בשוויץ"

חשיפה: בהקלטות של ראש לשכתו נשמע ראש הממשלה לשעבר מאשים את מי שהיה שר הביטחון בממשלתו בקבלת שוחד. "הוא יגמור בבית סוהר. תזכרי מה שאני אומר לך שולה", טען. ברק: "אין לכך שום שום שחר". בהקלטות נשמע אולמרט גם טוען שאחד מהעדים בפרשת "ראשונטורס" ירמוז על נהנתנותו של נתניהו במסעותיו בחו"ל. צוות ההגנה של אולמרט: "אנו מנועים מלהתייחס"

הקלטותיה של שולה זקן, ראש לשכתו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, הפכו השבוע לחומר נפץ כשבזו אחר זו חשפו את מערכת היחסים בין השניים במהלך תקופת המשפטים נגדם. הערב (שישי) נחשפו בחדשות 10 הקלטות נוספות, שאינן מבין אלה עליהן הוטל צו איסור פרסום, בהן נשמע אולמרט מאשים את שר הביטחון בממשלתו, אהוד ברק, בקבלת שוחד במיליונים ורומז על נהנתנותו של מחליפו בתפקיד, בנימין נתניהו, בעת מסעותיו לחו"ל.

 

יולי 2011. אולמרט וזקן נפגשים שוב לדון במשפט טלנסקי ו"ראשונטורס". שמו של ברק עולה כשהשניים דנים בפרשת "ראשונטורס" ומתגלגלים לדבר על טיסותיו של מי שהיה שר הביטחון. הדברים הנאמרים בהקלטות הם על דעתו של אולמרט בלבד. המידע אינו מבוסס ולכן, מבחינתנו, אינו נכון. אוםל הוא מלמד על מוסר, מנהיגות ודם רע.

 

אולמרט: את יודעת שברק ביקש את האאודי A8, את ידועת למה

זקן: נו

אולמרט: כי לי יש אאודי, 12 צילינדרים, שישה ליטרים. מכונית של חמישה טון, טנק, אבל תשמעי מכונית, טלוויזיה בפנים, טלוויזיה דיגיטלית מכל הכיוונים. המכונית יותר גדולה ממרצדס.

זקן: אאודי זה משהו

אולמרט: הוא רק מתוך קנאה, רק מתוך קנאה שאני נוסע באאודי A8, אז המטורף הזה רצה. אבל הוא יגמור בבית סוהר. תזכרי מה שאני אומר לך שולה.

זקן: אני יודעת? כולם ישלמו, לא רק הוא

אולמרט: היה אצלי ראש המוסד...כולם באים אליי... הוא לוקח שוחד במיליונים ובעשרות מיליונים. אין עסקת נשק שישראל עושה. כולם מדברים על זה..

זקן: איפה הכסף?

אולמרט: הוא מחביא אותו....בשוויץ או באיזשהו...משרד עורי דין וכו' הוא מעביר את זה לחברה שבה שמו של ברק לא מופיע...

 

יש להדגיש: לא ידוע על שוחד או על חשבונות של אהוד ברק בשווויץ. אהוד ברק מסר בתגובה לטענות: "אין לכך שום שום שחר. זוהי איוולת שאינה ראויה לתגובה ובטח בימים אלו. אין תופסים אדם בשעת צער".

 

ומה בכל זאת עושים עם פרשת "ראשונטורס"? מזמינים את נשיא ה"בונדס" שיסביר למה אולמרט דווקא היה צנוע בדרישותיו לעומת נתניהו: "ואז ישאלו אותו: 'תגיד, איך נהגו אחרים?' ואז הוא יגיד... הוא לא יגיד ביבי, אבל הוא יספר מה ביבי עשה בלי לספר את שמו....בסוף שבוע אני נח...באלפי דולרים ללילה...זה וכו' וכו' וכל מיני דברים כאלה.."

 

אולמרט ונתניהו.
 

אולמרט ונתניהו. "נשיא הבונדס לא יגיד ביבי, אבל יספר מה עשה"(רויטרס (ארכיון))

"יש שם פצצה אטומית שתהרוג אותם"

באותה השיחה מספר אולמרט לזקן על הפצצה שלדעתו תנצח את המשפט - חוות דעת עתיקה מעורך הדין יעקב נאמן, שר המשפטים באותה התקופה, בה קבע שגיוס כספים למטרות פוליטיות מחוץ לתקופת הבחירות - אפשרית. "את יודעת יש שם פצצה אטומית שתהרוג אותם, כבר הורגת אותם", הוא אומר. "אני מרים טלפון ליעקב נאמן ואני אומר לו: 'תגיד לי יענקלה יכול להיות שלפני 11-10 שנים נתת חוות דעת...(הוא אומר לי): יש לי איזה זיכרון עמום, אבל תשמע קח את מספר הטלפון של המזכירה שלי במשרד...תוך רבע שהה זה היה במייל שלי - חוות דעת שחוקי הבחירות לא חלים על כספים שנאספו עד התאריך הקובע. המצב החוקי לא השתנה, לא השתנה עד 2006 עם פרס. לכן, מה אתם מבלבלים את המוח? אני חייב להגיד לך שנוני.. אסי (שריב) אומר: אתה מכיר את נוני הוא לא מביע רגשות, הוא התחיל לרקוד בחדר; אמר גמרנו את המשפט. ניצחנו וזה, היה מאושר".

 

אלא שיש את בעיית אורי מסר. מצד אחד, אפשר לספר הרבה על חלקו בתזרים המזומנים - וזה טוב לאהוד ושולה - מצד שני, אולמרט וזקן לא באמת רוצים שמסר יגיע לעדות. או כפי שהם אומרים, "כדאי להיזהר".

 

אולמרט: רמי כספי יבוא להעיד

זקן: על מה

אולמרט: על זה שאורי בא אליו, אמר לו תשמע, אני לקחתי מ טלנסקי כך וכך, וזה, תן לי עצה מה לעשות, אל תספר לאלי ול...אל תספר לאלי

זקן: תבדוק עם יעקב נאמן על מה אורי בא להתייעץ אתו

אולמרט: מי

זקן: יעקב נאמן

אולמרט: על מה?

זקן: אורי בא להתייעץ אתו, אורי הלך ליעקב נאמן להתייעץ אתו

אולמרט: כן

זקן: אולי טוב, משהו טוב ששווה לנו, אולי לא

אולמרט: צריך להיות זהיר

שולה: בדיוק אז מה...

אולמרט: צריך להיות זהיר משום ש...

זקן: אולי זה לא שווה לנו

אולמרט: אולי זה לא שווה לנו, השאלה מה זה יוסיף לנו אם רמי כספי נותן עדות....

זקן: טוב בסדר אוקיי, אוקייי, זה טוב.

 

אולמרט החליט שבקו ההגנה שלו יגיד שטלנסקי לא היה היחיד שהזרים כסף לקופה אצל מסר ושהיו עוד אנשי עסקים כי מדובר בכספים פוליטיים.

אולמרט: "הוא אומר אני רציתי לתרום לאהוד, זה היה בשנת 2000, ינואר 2000., לא רציתי לתת לו כסף בצ'ק או בזה משום שאשתי לא יודעת, ולא רציתי לערב וזה, נתתי לו במזומן, הבאתי לו למשרד תיק, נתתי לו ו.. 

זקן: לך ביד

אולמרט: מה?

זקן: לך ביד

אולמרט: כן, אני הרי אמרתי שאחד נתן לי, אני אמרתי

זקן: אוקי, לא מתה על זה, אבל בסדר אין ברירה

אולמרט: סליחה רגע,

זקן: בסדר

אולמרט: קודם כל זה לא טלנסקי. אה, וגיורא אסטרובנסקי יעיד בווידיאו קונפרנס

זקן: אז

אולמרט: מספיק, היו עוד ואני לא יכול למצוא את כולם

זקן: איזה סכומים אתה עושה

אולמרט: 300 ומשהו אלף דולר

זקן: וגיורא?

אולמרט: גיורא והיא

זקן: ביחד

אולמרט: כן

זקן: טוב

שולה זקן ובנה נדב
 

שולה זקן ובנה נדב(רויטרס)

אורי מסר. אולמרט:
 

אורי מסר. אולמרט: "צריך להיות זהיר"(בוצ'צ'ו (ארכיון))

"מה את צריכה שולה? הוא לא יעזור לך"

כמו שכבר למדנו, השיחות בין השניים מתחלקות בין הצרכים של אולמרט לאלה של זקן. בשיחה זו עולה שמו של מקורבו של אולמרט, איש העסקים בני שטיינמץ.

 

זקן: בני נתן לך כסף? 

אולמרט: בני לא נתן לי אגורה בשביל העניין הזה

זקן: אתם בקשר בכלל?

אולמרט: אנחנו בקשר

זקן: אבל לא כמו פעם

אולמרט: לא כמו פעם

זקן: אתה חושב שכדאי לי להרים אליו טלפון להוריד את זה ממך?

אולמרט: לא יעזור לך

זקן: שלך

אולמרט: מה את צריכה שולה, הוא לא יעזור לך...אמרתי לך בני.

זקן: הוא פחדן?

אולמרט: הוא דיבר עם כמה אנשים, ידידים שלי, אז הוא דיבר אתם ואנשים העבירו. (שטיימינץ אומר כאילו): תשמעי אני כבר שילמתי הרבה כסף..

זקן: אתה רוצה, השאלה אם מה שהוא העביר זה כסף שלו?

אולמרט: לא, לא, לא, כסף שלו, אמרתי לו...אז הוא אמר תשמע מה שהיה היה, הסתבכות אני עזרתי לו, הוצאתי אותו מצרה...הסתבכות להוציא צו חיפוש שכלל גם אותו והוא היה בלחץ ועניינים וזה. אז הוא עכשיו בכלל, וכדי להוכיח שהוא לא, הוא הרי לא עובד אצל עצמו...

זקן: נכון

אולמרט: הוא עשה אתי הסכם תעסוקה ביוזמתו, לא וזה פה ושם..הוא בהיסטריה כי מס הכנסה מחפש אותו. למה? הוא לא משלם מסים בארץ. אז הם רוצים שהוא ישלם, הם רוצים שהוא ישלם מסים. כי מה שהוא מרוויח כאן זה קשקוש, זה כלום. מרכז חייו בארץ אז הוא טוען שהוא...אז הוא עכשיו נמצא רוב הזמן. אז הוא על האונייה שלו, יש לו אונייה של שישים מטר זו יאכטה ענקית. ווזה.

זקן: אז מהוא עושה שם?

אולמרט: הוא שמה עושה את כל הוא מביא אנשים במטוס שלו לניס. לוקח אותם בסירת מירוץ מוטור כזאת מהירה חמש דקות מהספינה שחונה במפרץ. הוא נפגש אתם שמה...שלושה ימים, ארבעה ימים, אני הייתי הרבה פעמים בספינה.

 

כלתה של זקן החלה לעבוד כסוכנת ביטוח וזקן מציעה לאולמרט לרכוש פוליסה אחת ממנה, ולו כדי לתת לה דחיפה קדימה.

 

זקן: אז מה, עכשיו היא סוכנת ביטוח. עובדת אצל אבא שלה, יש לה הורים מאד נחמדים. היא עברה את כל הבחינות בהצלחה. ואתה יודע, אם אתה יכול לתת לה איזשהו ביטוח זה מאד יעזור. משהו, מה שיש לך, איזו מכונית, משהו לא יודעת מה. תחשוב, תן לה זה יעשה לה טוב לתיק שלה..

אולמרט: את יודעת שאין לי. למה? כי

זקן: הכל משולם עדיין מהממשלה

 

מצוות ההגנה של אולמרט נמסר בתגובה: "מדובר בתוכן הנמצא בהקלטה שהיא תחת צו איסור פרסום של בית המשפט העליון ולפיכך אנו מנועים מלהתייחס. אנחנו כאמור נוסיף שהקלטת המדוברת אינה תחת איסור פרסום".