שולה זקן בעדות נגד אהוד אולמרט, בשבוע שעבר, חדשות 10

זקן על אולמרט: "אקרע לו את הצורה. למה אני צריכה לדאוג כל חודש?"

ראש לשכתו לשעבר אהוד אולמרט המשיכה להפתיע בבית המשפט, ובהקלטות שהושמעו היום תקפה אף את עורכי דינה, שבעבר לדבריה "לא היו נאמנים" לה, ואף מכרו אותה לפרקליט "בן זונה אחד", ששמו משה לדור. עם חידוש הדיון בצהריים, זקן הטיחה בסנגורו של אולמרט: "הלקוח שלך הוא נאשם סידרתי. הוא יצא מהכל כי לא דיברתי"

"המדינה רצתה להכניס אותי לבית סוהר ולגמור אתי הכול, אבל הם (עורכי הדין של זקן) טובים אתי עכשיו, כי הם לא היו נאמנים לי", כך נשמעה היום (חמישי) ראש לשכתו לשעבר של אהוד אולמרט, שולה זקן, באחת מהשיחות שניהלה עם המתקשרת, ואשר הקלטתן הושמעה היום באולם בית המשפט המחוזי בירושלים.


כשמנסה המתקשרת לשבח את זקן ולומר כי "העמידה במקום" את עורכי דינה, מסבירה זקן כי עורכי דין אלה למעשה "מכרו אותה", "עשו עסקה" עם הפרקליטות על גבה, כשבראש הפרקליטים ניצב "בן זונה אחד" ושמו משה לדור.


המתקשרת מנסה לעודד שוב את זקן לאחר הישמע הדברים החריפים, וכדי כך מביעה ביקורת בעצמה על מהלך החקירה בפרשה. "אני מכירה את כל הפרקליטים, הם באים לתקשורים, והיה אחד שהגיע ובא לשאול עליך", אמרה המתקשרת והוסיפה כי "את מבינה? אין להם מספיק ראיות אז הם באים למתקשרת. את מבינה איזה אבסורד זה?"

"יש לי עסק עם אהוד, לא איתך"

העדה המרכזית בפרשה לא חסכה גם את שבטה עם "מישהו שהיה אמור לתת לי עבודה", כשהכוונה היא ככל הנראה לאלפרד אקירוב - בעל ההון שעליו העידה בעבר כי העסיק אותה לפני מספק חודשים, תמורת משכורת של 25 אלף שקלים.

 

"המישהו הזה הפסיק את העבודה, והייתה לי שיחה השבוע עם המישהו הזה שבה הוא אומר לי 'תראי, אני לא יכול להעסיק אותך ככה אבל הנה אני נותן לך 10,000 שקלים", סיפרה זקן למתקשרת, תוך שהיא מתחילה לתאר את תחושותיה בעניין.

 

"אמרתי לו תודה רבה, אני מאוד מעריכה את זה, אבל יש לי עסק עם אהוד, לא איתך. אמרתי לא לפגוע בו והלכתי ואמרתי שאני אקרע לו את הצורה. למה אני צריכה לדאוג כל חודש אם יהיה או לא יהיה לי אוכל? למה? ואתה יושב על 30 חברות, כן?", דברי זקן.

 

באפריל השנה העידה זקן במשטרה ואמרה כי לבקשת אולמרט, העסיק אותה אקירוב לפני מספר חודשים תמורת משכורת חודשית של 25 אלף שקלים. תפקידה של זקן היה לשווק חבילות נופש לבתי המלון שבבעלות אקירוב בירושלים אך לאחר מספר חודשים סיימה זקן לעבוד עבור אקירוב. בתגובתו אישר אקירוב כי זקן סיימה לעבוד בחברה בחודש אפריל 2013, וקיבלה בתמורה לסיום עבודתה 12 אלף שקל לחודש, כנגד חשבונית.

 

"הוא הרגיש שאני לא מוכנה יותר שהוא ישתמש בי"

עם חידוש הדיון בצהריים בבית המשפט המחוזי בירושלים, שאל סנגורו של אולמרט, עו"ד איל רוזובסקי, על השיחה עם המתקשרת בה נשמעה זקן אומרת ש"תקרע" את אולמרט. הוא שאל אם איימה על אולמרט בעדות בבית המשפט, והיא השיבה: "הוא הרגיש שאני לא מוכנה יותר שהוא ישתמש בי. הוא הרגיש שאני לא הולכת לשתף פעולה... מה יש לו לפחד? אז אני מאיימת. זה איש שמאיימים עליו? אדון אהוד אולמרט, אתה יכול להגיד עליו הרבה דברים, אבל מאיימים עליו?"

 

היא המשיכה: "הלקוח שלך הוא נאשם סידרתי. הוא יצא מהכל כי לא דיברתי. בנק לאומי - יצא מזה. הבית בכרמיה - אם הייתי מדברת, הוא לא היה יוצא מזה. על הולילנד ביקשתי כסף, כי רציתי ללכת לבית הסוהר בשבילו. בהולילנד כבר התארגנתי ללכת לבית הסוהר אז ביקשתי כסף למשפחה שלי. הוא יכול לדאוג לבן שלי, לנדב, כי את כל המאבטחים שלו הוא שלח ללמוד בקריית אונו. אז כן, ביקשתי כסף. אני מקנאה. הוא יושב ומספר לי איך הוא הולך לבלות עם ברלוסקוני בטירות, ואני מקנאה, ואני רוצה גם לצאת עם הילדים שלי בחופש".

 

מוקדם יותר טענה זקן ששיקרה במספר מקרים בעבר לטובת אולמרט. כשהמשיכה החקירה בנוגע לסתירות בעדותיותיה, היא הטיחה: "הוא לימד אותי לשקר בפרשת החשבוניות של הליכוד על עליזה אולמרט. הוא לימד אותי את השיטה, כדי שבני המשפחה שלו יוכלו לנסוע. הוא לא לימד אותי לשקר, הוא לימד אותי את השיטה. אני מלווה את האיש הזה 40 שנה. אני צריכה להפליל אותו? בראשונטורס כתב ידו מופיע על הניירות. אני לא צריכה להכין לו תיק, הוא תפר את התיק לעצמו".