שולה זקן בעדות נגד אהוד אולמרט, בשבוע שעבר, חדשות 10

זקן הטיחה בסנגור אולמרט: "יש לי 10 שנות לימוד. מה שלמדתי, למדתי מהלקוח שלך"

ראש לשכתו של ראש הממשלה לשעבר חזרה לדוכן העדים לחקירה נגדית. היא הודתה ששיקרה בכמה מקרים בעבר, לבקשת אולמרט. "הוא לימד אותי לשקר. הוא לימד אותי את השיטה", טענה והטיחה: "הוא מכר אותי ונשארתי נאמנה. אני מאוכזבת. אני כואבת. לא מעניין אותי שהוא יכנס לבית סוהר. אין לי שום עניין במה שיצא פה. בינתיים אני זאת שיושבת בכלא"

"אל תתחכם איתי. יש לי 10 שנות לימוד. מה שלמדתי למדתי מבית מדרשו של הלקוח שלך" - כך הטיחה הבוקר (חמישי) שולה זקן, לשעבר ראש לשכתו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, ששבה לדוכן העדים בבית המשפט המחוזי בירושלים לחקירה נגדית. היא שבה והודתה ששיקרה בבית המשפט וטענה: "השקרים שלי היו לבקשתו והכסף נועד לעורכי הדין שיגנו עליי על מנת שאוכל לשקר את השקרים שהוא ביקש ממני".

 

בפתח הדיון פנה התובע בתיק, עו"ד אורי קורב, לשופט בדרישה למנוע יצירת קשר בין אולמרט וזקן, אחרי שבראשית השבוע נחשף בחדשות 10 שאולמרט רץ לעברה בניסיון לדבר איתה בתום הדיון בבית המשפט. כשהציג קורב את הטענות, השיב אולמרט: "לא היה ולא נברא". קורב ענה: "גם מעטפות כסף לא היו ולא נבראו". אולמרט: "עוד שקר של השקרן". קורב: "אני מבקש מהשופט שאולמרט לא יכנה אותי שקרן". השופט לאולמרט: "אני מבקש שתפסיק".

 

לאחר מכן החל סנגורו של אולמרט, עו"ד איל רוזובסקי, בחקירה הנגדית של זקן ושאל לרגשותיה של ראש הלשכה לשעבר כלפי מי שהיה מעסיקה. "שיקום פה אחד באולם שרואה בניצוץ של העיניים של שנאה לאיש שכל כך הערצתי" השיבה זקן, "אני מאוכזבת. אני כואבת. אבל שונאת? אל תגיד את זה בכלל. לא מעניין אותי שהוא יכנס לבית סוהר. אין לי שום עניין במה שיצא פה. בינתיים אני זאת שיושבת בכלא".

 

"אני לא צריכה להכין לו תיק, הוא תפר את התיק לעצמו"

כשנשאלה זקן על עדותה לפיה שיקרה למען אולמרט, אמרה: "לא כל הזמן, אבל שיקרתי. שיקרתי כי ידעתי שאני משקרת. השקרים שלי היו לבקשתו". בין היתר נשאלה על עדותה במשפטו של חיים רמון, שר הפנים בממשלת אולמרט: "נכון, שיקרתי, אתה רוצה לבייש אנשים פה?". גם במשפט רשות המסים אמרה כי "לא דייקה", ובנוגע לפרשת הולילנד אמרה: "שיקרתי בקטעים של אהוד אולמרט, כן שיקרתי".

 

כשהמשיכה החקירה בנוגע לסתירות בעדותיותיה, היא הטיחה: "הוא לימד אותי לשקר בפרשת החשבוניות של הליכוד על עליזה אולמרט. הוא לימד אותי את השיטה, כדי שבני המשפחה שלו יוכלו לנסוע. הוא לא לימד אותי לשקר, הוא לימד אותי את השיטה. אני מלווה את האיש הזה 40 שנה. אני צריכה להפליל אותו? בראשונטורס כתב ידו מופיע על הניירות. אני לא צריכה להכין לו תיק, הוא תפר את התיק לעצמו". 

 

סנגורו של אולמרט השמיע הקלטת שיחה של זקן עם המתקשרת שלה. בהקלטה נשמעת ראש הלשכה לשעבר מתעניינת בהסדר הטיעון: "הם טובים איתי עכשיו? כי הם לא היו נאמנים לי, אופירה, הם מכרו אותי. הם עשו עסק עם הפרקליטות על הגב שלי". כשהמתקשרת שואלת מי הפרקליט, זקן משיבה "בן זונה אחד, משה לדור". 

 

אולמרט ואחד מסנגוריו בבית המשפט, הבוקר
 

אולמרט ואחד מסנגוריו בבית המשפט, הבוקר(חדשות 10)

כשנשאלה מתי הגיעה נקודת המפנה ביחסה לאולמרט, השיבה שהיה זה כשפורסם ראיון בערוץ 2 עם סנגורו הקודם של אולמרט, בו הוא אמר שעדותה הציגה גרסה שקרית ולא נכונה. בהמשך סיפרה על תחושותיה אחרי זיכויו של אולמרט: "אחרי הזיכוי שלו בטלנסקי וראשונטורס הוא יצא מבית משפט והוא לא אמר לי שלום. הוא התחבק עם כולם ושכח להגיד לי שלום. אין זמן להתקשר לשולה נכון? מי זו שולה? הוא מכר אותי ולמרות זאת נשארתי נאמנה לו".

 

ביום שני העידה זקן על ההקלטות ויומניה הממוחשבים, שם תועדו העברות הכספים של אולמרט, אותם העבירה לפרקליטות במסגרת הסכם עדת המדינה. בעקבות החלטת בית המשפט העליון לקבל באופן חלקי את בקשת עורכי דינה של זקן ולאפשר את הצגת הראיות הנוספות לאחר שאולמרט כבר זוכה מעבירה של קבלת דבר במרמה.

 

בשיחות עם אולמרט שהקליטה זקן, הוא נשמע בקולו מנסה לשכנע אותה לא לעלות לדוכן העדים ומדבר איתה על התוספת למשכורתה שמקורה כנראה בקופה הסודית שהוחזקה אצל מסר. בניגוד להצהרתו של אולמרט שהכספים לא שימשו לצרכים אישיים, אולמרט וזקן נשמעו מדברים על תוספת של 30 אלף דולר למשכורתה של זקן - שיחה שמערערת את דבריו של אולמרט, שגובו בהכרעת בית המשפט.