יוזם מחאת המילקי נחשף בראיון לחדשות10: "לא ידעתי שאחולל סערה לאומית"

במשך שבועיים סירב נאור נרקיס, בן 25 מרמת גן וקצין לשעבר בחיל המודיעין, לחשוף את שמו בכלי התקשורת. כעת, לאחר שהסעיר את הרשתות החברתיות, הוא מתראיין לראשונה בקולו מול המצלמה ודוחה את הטענות על אינטרסים מאחורי המחאה. "כולנו מבינים שהסיפור הוא לא המילקי, אלא החבילה הכוללת", אומר נרקיס. "רציתי שעם ישראל יתעסק במסר" • הראיון המלא – מחר ב-20:00 ב"מגזין"

"אני לא עוסק בנדל"ן ולא יודע מי המציא את זה. לא הרווחתי מהמחאה הזו שקל. במקום לחקור את האינטרסים שלי, הגיע הזמן שיחקרו את האינטרסים של מי שהקפיץ את מחירי הדיור בישראל" - כך, ולראשונה כשהוא נחשף בפניו ובקולו, אומר לחדשות10 היוזם של "מחאת המילקי" - נאור נרקיס, בן 25 מרמת גן.

 

בראיון שישודר מחר ב-20:00 בתכנית "המגזין" עם אושרת קוטלר, הודה נרקיס כי מעולם לא צפה שהשוואת מחירים פשוטה בפייסבוק תצית מחדש את המחאה נגד יוקר המחיה. "לא שיערתי שזה יחולל כזו סערה לאומית", הוא אומר. לדבריו, אחרי שבועיים של שיח ציבורי נוקב, "הגיע הזמן שכולם יידעו מי עומד מאחורי זה".

 

על כך שהמחאה נצמדה דווקא למוצר כמו המילקי כמייצג את יוקר המחיה אמר נרקיס: "זו רק דוגמה לתענוג קטן שהפך להיות יקר, עד שיותר מדי הורים בישראל צריכים לחשוב פעמיים לפני שיכניסו אותו לעגלה שלהם. כולם פה מבינים שהעניין הוא לא המילקי, אלא החבילה הכוללת - חינוך, דיור, בריאות ורווחה".

 

יוזם המחאה סיפר כי בשירותו בצה"ל היה קצין בחטיבת המחקר של אגף המודיעין, מה שמנע ממנו מלקחת חלק במחאה החברתית של קיץ 2011. לאחר שחרורו מהצבא, לפני כשנה, הוא עבר להתגורר בצרפת ומשם הגיע לברלין. לדבריו, אביו מתפרנס כנהג מונית ואמו מזכירה ותיקה במפעל. "הם לא יוכלו לסייע לי לרגוש דירה, ולא מסוגלים אפילו להשתייך למעמד הביניים שעליו לפיד מדבר", הוא אומר.

 

כזכור, המחאה החלה בעקבות פוסט בפייסבוק שהמחיש את יוקר המחיה בישראל באמצעות השוואת מחירי מוצרים בסופרמרקט בברלין לעומת אלה בישראל. מאז, זכה הנושא לתהודה רבה ברשתות החברתיות - הן של תומכים והן של מתנגדים להגירה לברלין ולמקומות אחרים בעולם.

 

השבוע מתח נשיא המדינה, ראובן ריבלין, ביקורת מרומזת על היורדים לברלין בראיון לתכנית הבוקר של ערוץ 10, אך הודה כי מקבלי ההחלטות "יצטרכו לתת את הדעת בנוגע ליוקר המחיה". ריבלין אמר כי "יש עדיין מי שחושבים שהנפת הדגל הישראלי אינה עובדה קיימת ומוחלטת, ושאפשר לעבור למקום כזה או אחר בגלל כוס חלב".