יוזם "מחאת המילקי": "ברגע שהצעירים יעזבו, הדברים ישתנו לטובת כולם – כולל מי שיישאר"

הוא מואשם ללא הרף בהיותו "אנטי-ציוני", אבל מעיד על עצמו כצעיר ששילם מסים ושירת כקצין בצה"ל • מעוניין לשנות את דרכי הממשלה, אבל משוכנע שהדרך היחידה לעשות זאת היא לקום ולעזוב • לא מעוניין להיות מזוהה פוליטית, אבל משוכנע שבן גוריון היה "מתהפך בקברו" בגלל בועת הנדל"ן • היורד שהצית מה שעשוי להיות המחאה הגדולה הבאה בראיון ראשון ל"צינור לילה": "מאוד מעריך את דפני ליף, אבל התקשורת הפכה אותה לקרקס ולכן לא אחשף"

זהו יוזם "מחאת המילקי": צעיר ישראלי, בן 25, שעבר לאחרונה לחו"ל. בראיון שהעניק הלילה (רביעי) ל"צינור לילה", הראשון מאז פרוץ המחאה, הוא מוסיף כי שירת כקצין בצבא, טרח לשלם מסים ומעולם לא קיבל כספים מהקרן החדשה. "זה באמת הכי דורש שאני איחשף ואגיד את השם שלי. בתור ישראלים התרגלנו שעובדים עלינו ומנסים לדפוק אותנו כל הזמן", הוא מציין, אך כעבור רגע מסתייג ואומר "אני יודע שבשנייה שאני אחשוף את השם שלי הכול יהפוך להיות אישי".


את הסיבה לחוסר החשיפה נימק ב"אישה שיזמה את המחאה לפני 3 שנים", בהתייחס לדפני ליף, שלדבריו "הפכה לקרקס בידי פוליטיקאים והתקשורת בכל ראיון". על החיים האישיים שלו יוזם המחאה החדשה אינו מרחיב, אך מבקש להעביר מסר לקברניטים: "שיתעוררו, או שנלך מכאן. זו הדרך היחידה לשנות את דרכיה של הממשלה - ואם לא אותה, אז לפחות את החיים שלכם".


"ישראל זו המדינה שלי ועברית זו השפה שלי", הוא הבהיר. היעד הסופי שלו הוא בכלל יצירת תנועה שתעלה לברלין מאות ואלפי צעירים ישראלים,, מתוך מוטיבציה "לשרוד". "אני לא עשיר מספיק כדי לחיות בישראל. שלא יתפלאו אחר כך שהמדינה ריקה מדור שלם, ושייהנו עם הדירות הריקות בירושלים ותל אביב, של היהודים העשירים מהעולם", הוא מסביר.

"מה דייר בצריף היה חושב על משבר הנדל"ן?"

לצעיר שקרא "להוריד מהארץ 300,000 ישראלים" חשוב להדגיש כי לא מדובר במחאה פוליטית, והוא עצמו אינו תולה תקווה באף פוליטיקאי - מימין או משמאל. הוא אינו ממתין לבחירות, לא מתכוון להפגין או לשבת באוהל ואינו קורא לאיש להתפטר. הוא כן קורא לעזוב, ומבטיח: "תוך זמן קצר דברים כאן ישתנו לטובת כולם - כולל מי שיישאר בישראל".

 

בינתיים, הוא לא מפסיק לקבל פניות מילדים וממבוגרים, וגם ממבקרים שאומרים לו כי הוא גורם לבן גוריון להתהפך בקברו. "אני באמת חושב שהוא מתהפך בקברו, כי מעניין אותי מה אדם שהיה גר בצריף היה חושב על ממשלה שיצרה כאן דור שלם שלא מסוגל לקנות דירה קטנה", הוא מעיר בתגובה.