מאמא לאמא: הטרגדיה בחג הצילה את חייה של ורד

טרגדיה של משפחה אחת הפכה בחג הזה לנס הגדול של משפחה אחרת. עינת זמיר בת ה-35, נשואה ואם לילד, נפגעה בערב ראש השנה בתאונת דרכים. בבית החולים נקבע לה מוות מוחי ומשפחתה החליטה לתרום את איבריה. בנה בן השבע יחגוג במהלך השבעה את יום הולדתו ללא אמו, אבל אמא אחרת, ורד שיראזי, כבר קיבלה ממנה במתנה את חייה

טרגדיה של משפחה אחת הפכה בחג הזה לנס הגדול של משפחה אחרת. עינת זמיר בת ה-35, נשואה ואם לילד, נפגעה בערב ראש השנה בתאונת דרכים. בבית החולים נקבע לה מוות מוחי ומשפחתה החליטה לתרום את איבריה. בנה בן השבע יחגוג במהלך השבעה את יום הולדתו ללא אמו, אבל אמא אחרת - ורד שיראזי, כבר קיבלה ממנה במתנה את חייה.

 

ורד סבלה מאי ספיקת לב כבר מגיל צעיר, אך בשנים האחרונות, במיוחד אחרי הלידות שעברה, מצבה החמיר.

אחרי שלוש שנים בתור להשתלת לב, השיחה המיוחלת הגיעה בערב החג. "הבן שלי קיבל את ההודעה ועבר לי גל חום מטורף בכל הגוף כששמעתי את הבשורה", מספרת ורד הנרגשת.

 

ההשתלה שסללה לורד חיים חדשים, הגיעה מהטרגדיה שקרתה למשפחת זמיר בערב ראש השנה, כשהאמא עינת נהרגה בתאונת הדרכים הקשה.

 

"דווקא ברגעים כאלה חשוב לדבר על העובדה שמעל ל-100 איש שמחכים להשתלת לב ועוד אלף איש שממתינים להשתלות איברים שונים, שממתינים כל יום לטוב לבו של הציבור שיפתח את לבו, תרתי משמע", אמר מנהל מחלקת השתלות לב, המרכז הרפואי שיבא.

 

"פסגת השאיפות שלי כרגע זה לעלות לכיתה של הבן שלי, שנמצאת בקומה השלישית בבית הספר שלו בלי שיכאב לי החזה ובלי להתלונן על זה כל הדרך למעלה", אמרה ורד.