נתניהו עם יעלון וסער בישיבת ממשלה, רויטרס

הקבינט המדיני-ביטחוני התכנס: דיונים סביב חזרה לשיחות בקהיר במוצאי השבת

במוצאי השבת יחזרו ישראל והפלסטינים לשיחות בקהיר, זאת על רקע מספר מחלוקות מהותיות אשר עדיין נותרו בעינן בהן החזרת גופות סגן הדר גולדין וסמל אורון שאול. בתוך כך, מקורבי אבו-מאזן טוענים כי הסכם כולל יכשיר את הקרקע לחידוש המשא ומתן המדיני בין הצדדים

הקבינט המדיני-ביטחוני מתכנס שוב הבוקר (שישי) בירושלים זאת על רקע ישיבתו אמש, זאת על מנת לדון לקראת חידוש השיחות בין ישראל לפלסטינים בקהיר במוצאי השבת.

 

בין הנושאים שיונחו על שולחן הקבינט יהיה נושא ההקלות שישראל הסכימה לתת לחמאס במסגרת הסכם הפסקת האש הכולל בתיווך המצרי.

 

חלק מההקלות להן הסכימה ישראל כוללות את הרחבת תחום הדיג הימי בשטחי רצועת עזה, מעבר אזרחים אל מחוץ לעזה וייצוא סחורות לחוץ לארץ.

 

סג"מ הדר גולדין מכפר סבא, בן 23. נהרג בקרב ליד רפיח
 

סג"מ הדר גולדין מכפר סבא, בן 23. נהרג בקרב ליד רפיח(רפרודוקציה)

יחד עם זאת, מספר מחלוקות מהותיות עדיין נותרו בעינן, בהן העובדה כי חמאס אינו מוכן להשיב את גופות סגן הדר גולדין וסמל אורון שאול כחלק מן ההסכם, אלא דורש הסכם נפרד.

 

נוסף על כך, חמאס מעוניין כי נושא הנמל הימי יסוכם כבר עתה במסגרת הסכם הפסקת האש הראשוני של שלב א' אולם ישראל מתנגדת לכך ומבקשת להעביר את הנושא להסכם שלב ב'.

 

בתוך כך, בחמאס טוענים כי ראש הממשלה בנימין נתניהו הוא זה שהכשיל את ההסכם שיכול היה להיחתם כבר לפני כמה ימים. עם זאת, מקורבי יושב ראש הרשות הפלסטינית, אבו-מאזן, אומרים כי הסכם כולל יכשיר את הקרקע לחידוש המשא ומתן המדיני בין הצדדים.