תושבי הדרום יפגינו: "נמאס מהפסקות אש מדומות, רוצים פתרון"

במשטרה צופים כי אלפים רבים ישתתפו הערב בהפגנת ההזדהות עם תושבי הדרום בתל אביב, בה יקראו להשיב את השקט לזמן ארוך. "זו מלחמת ההתשה שלנו", אמרו תושבים בעוטף עזה. הקבינט יתכנס בשעה 17:00 כדי לדון בהפסקת האש, על רקע ביקורת שהשמיעו שרים על התנהלות נתניהו

בזמן שהפסקת האש נשמרת באופן יחסי, תופנה הערב (חמישי) תשומת הלב דווקא אל תל אביב, שם אמורים אלפים רבים להשתתף בהפגנה של תושבי עוטף עזה והדרום בקריאה לסיים את מציאות הרקטות והפצמ"רים. ההפגנה, שתחל ב-20:00, הצליחה לעורר הדים רבים וצפויים לקחת בה חלק גם אמנים שיופיעו בהתנדבות.


עוד לפני ההפגנה, סיפרו היום תושבים מעוטף עזה לחדשות10 על התחושות הקשות שמלוות אותם גם בעיצומה של הפסקת האש. "נמאס מהפסקות אש מדומות", הם קראו. "אנחנו רוצים פתרון לתמיד". התושבים ציינו כי גם כשהשקט נשמר, ההוראות מבחינתם נותרות זהות - להישאר באופן קבוע במרחק של 15 שניות בלבד ממרחב מוגן.

 

תושבים אחרים ציינו את המצוקה הכלכלית הקשה שפגעה בהם בעקבות מבצע "צוק איתן". לדבריהם, חלקם לא הצליחו להתאושש עדיין מנזקים שגרמו המבצעים הקודמים ברצועת עזה. כמו כן, ישנם ילדים רבים שכלל לא הספיקו לנצל את החופש הגדול לו חיכו. חלקם העביר את מרבית החופשה מחוץ לבית כדי להתרחק מאיום הרקטות.


"את המושג טפטוף צריך למחוק לגמרי", אמרו תושבים. "גם הטפטוף הזה משבש את חיינו. מבחינתנו זו מלחמת ההתשה שלנו". להפגנה הערב צפויים להגיע משתתפים מכל רחבי הארץ על מנת להביע תמיכה והזדהות וינאמו בה כמה תושבים שיספרו על החיים בצל הירי הבלתי פוסק.


עוד לפני כן, אמור הקבינט המדיני ביטחוני להתכנס בשעה 17:00 כדי לדון בהפסקת האש בת חמישה ימים שנכנסה הלילה לתוקפה. על ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נמתחה ביממה האחרונה ביקורת חריפה מצד שרים שטענו כי הוא איננו משתף בהחלטות וכי לא עודכנו כלל בהתפתחויות המדיניות. ההערכה היא כי בסופו של דבר הקבינט יאשר את הפסקת האש בניסיון להגיע להסכם הסדרה בקהיר.