סג"מ הדר גולדין מכפר סבא, בן 23, נפל בשבי חמאס במבצע צוק איתן, רפרודוקציה

גורמי צבא מעריכים: סג"מ הדר גולדין עמד בצמוד לחיילים שנהרגו על ידי המחבל המתאבד

רק לפני חודשיים, התארס הקצין המצטיין הדר גולדין, לוחם גבעתי, בן למשפחה ציונית דתית מכפר סבא - אולם אז החל מבצע צוק איתן, והוא נשלח להילחם בעזה יחד עם אחיו התאום. המשפחה קיבלה את ההודעה על החטיפה בשעות הבוקר

סגן משנה הדר גולדין, בן 23 מכפר סבא, החייל שנפל בשבי חמאס במהלך תקיפת המחבלים הבוקר בדרום רצועת עזה, רק התארס לפני חודשיים. במשפחתו כבר החלו בהכנות לחתונה, אבל אז הגיע מבצע צוק איתן, והדר - כמו גם אחיו התאום צור, קצין אף הוא - נשלחו לרצועת עזה.

 

גורמים צבאיים מעריכים, במידת הזהירות האפשרית ולאחר תחקיר ראשוני, כי גולדין עמד בצמוד לשני חיילי צה"ל שנהרגו מפיצוץ שביצע מחבל מתאבד באזור רפיח, וזאת כאשר המחבלים פרצו מפיר מנהרה, כשעה וחצי לאחר כניסתה לתוקף של הפסקת האש המתוכננת בת 72 השעות. ההבנה היא שכאשר המחבל הפעיל את חגורת הנפץ, חבריו ניצלו את התוהו ובוהו ואת ההלם של חיילי סיירת גבעתי, כדי לאחוז באחד הנפגעים בפיצוץ ולגרור אותו אל פיר המנהרה.

 

בצה"ל הפעילו את נוהל "חניבעל" בניסיון לסכל את החטיפה, וביצעו מתקפה ארטילרית ואווירית כבדה על אזור רפיח, בה נהרגו עשרות פלסטינים.

 

גולדין, בן למשפחה ציונית דתית, הוא בוגר בית הספר היסודי בר אילן בכפר סבא ובית הספר התיכון אמי"ת כפר בתיה ברעננה. הוא היה בוגר מכינת בני דוד, ומצטיין בבה"ד 1. אביו, שמחה, הוא יושב ראש המרכז לחקר התפוצות באוניברסיטת תל אביב.

 

בשעות הבוקר קיבלה משפחתו של הדר את הבשורה הקשה על בנם. מאותו הרגע הגיעו לאזור בני משפחה וחברים קרובים, כולל האח מעזה. גם ראש עיריית כפר סבא הגיע למקום.