חשיפת ההקלטה: השיחה למוקד 100 שונה מהגרסה שהושמעה למשפחות

הקלטת שיחת הטלפון בין גיל-עד שער למוקד 100 בה הוא נשמע אומר "חטפו אותנו" הותרה היום לפרסום, אך בגרסה קודמת השיחה נשמעת שונה לגמרי. בתוך כך במשטרה מאשימים את השב"כ במה שהם מכנים הדלפת השיחה לאינטרנט לפני ההגעה לאמצעי התקשורת

(9:57 דקות)

הקלטת שיחת הטלפון שאושרה היום (שלישי) לפרסום, הביאה לפרסום העדות המצמררת לרגעי החיים האחרונים של שלושת הנערים מליל החטיפה לפני כשבועיים וחצי.

 

עם זאת, באחת מגרסאותיה המקוריות של שיחת הטלפון במוקד 100, ושהגיעה לחדשות10 בימים שלאחר החטיפה, קשה מאוד לשמוע את קולו של גיל-עד שער.

 

יתרה מזאת, גם השיחה שהושמעה באוזניי הורי שלושת הנערים הייתה באיכות טובה הרבה פחות מזו שאושרה היום לפרסום. עדיין לא ברור אם טיב השיחה שופר, או שבוצעו בה שינויים לאחר מכן.

 

בתוך כך, פרסום הקלטת שיחת הטלפון, בין גיל-עד שער למוקד המשטרה בליל חטיפת שלושת הנערים, במהלכה הוא מודיע כי נחטף, מעוררת הדים במערכת הביטחון.

 

נסיבות פרסום ההקלטה חושפות מתיחות במערכת הביטחון, בשעה שגורמים במשטרה מאשימים את שירות הביטחון הכללי כי הוא זה העומד מאחורי הדלפתה.

 

המשטרה מאשימה את השב"כ שהשיחה שדלפה הגיעה במהירות לרשתות חברתיות ולאינטרנט, שעות לפני שפורסמה על ידי התקשורת, אולם בשב"כ סירבו להגיב להאשמות.