הותר לפרסום: ששה נחקרו ושוחררו בקשר לרציחת שלי דדון, אך יש התקדמות אחרת

שופט בית המשפט העליון אישר לפרסם את דבר מעצרם של ששת הערבים הישראלים בשבועות האחרונים, באשר לרציחתה של הצעירה מעפולה לפני חודש וחצי. על כיוון החקירה הנוסף בו חלה התפתחות חל צו איסור פרסום

(2:20 דקות)

בית המשפט העליון התיר היום לפרסם כי לפני מספר שבועות נעצרו שישה ערבים ישראלים בפרשת רציחתה של שלי דדון לפני חודש וחצי. השישה היו עצורים למשך שבוע, ושוחררו לאחר שהתברר שאין להם קשר לרצח. לצד כך, נרשמה התפתחות בחקירה בכיוון אחר, עליה עדיין קיים צו איסור פרסום.

 

 

על פי הפרטים, שהותרו לפרסום לבקשת עיתון "הארץ", חלק מהערבים שנעצרו היו קטינים, ונעצרו בטענה בדבר התארגנות בלתי חוקית. העצורים הכחישו קשר לרצח, ובמהלך חקירתם נמנעה מהם במשך כשבוע פגישה עם עורך דין.

 

דדון נרצחה ב-1 במאי האחרון, בעת שעשתה את דרכה לראיון עבודה במגדל העמק. גופתה אותרה בחורשה בסמוך לשדרות שאול עמור בעיר, מספר שעות לאחר שנעלמה, כאשר עליה סימני מאבק.

 

בתחילה העריכה המשטרה כי מדובר ברציחה על רקע לאומני, מה שעורר זעם רב בעפולה והביא להפגנות ולמתיחות רבה בעיר, ואף לעצרת גדולה שנערכה בה. המתיחות לא פגה גם לאחר שהשר לבטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', הודה כי למשטרה אין עדיין מידע האם הרצח בוצע על רקע פלילי או לאומני. בני המשפחה שרויים עדיין בחוסר ודאות וחוסר אונים, והביעו את מחאתם בפני אהרונוביץ' על כך ששמעו על פרטי החקירה מהתקשורת.