בת 41 עברה טיפול הפרייתי ולקתה בדום לב, מצבה קשה מאוד

האישה עברה טיפול להפרייה חוץ גופית בבית החולים "אסותא" ובתחילה הועברה למחלקת התאוששות כשמדדיה תקינים. לאחר מכן מצבה התדרדר בפתאומיות והיא לקתה בדום לב. נסיבות האירוע, שנחשב לנדיר ביותר, עדיין לא ברורות. בית החולים: "נסיבות האירוע הרפואי אינן ברורות ועל כן הורה המנכ"ל מיידית על ביצוע תחקיר"

מקרה קשה ונדיר בבית החולים "אסותא" ברמת החייל. אישה בת 41 מאושפזת במצב קשה מאוד, כשהיא מורדמת ומונשמת במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים, לאחר שקיבלה טיפול של הפרייה חוץ גופית. האישה הגיעה למרכז הרפואי לפני שלושה ימים ועברה טיפול שבמהלכו נשאבו ביציות משחלותיה.

 

לאחר שעברה את הטיפול היא הועברה למחלקת התאוששות, כשכל המדדים שלה תקינים. בשלב מסוים, לא ברור מתי, האישה עברה דום לב. האחות במחלקה זיהתה שהיא לא נושמת, אך הצוות הרפואי אינו יודע כמה זמן היא לא נשמה עד שהחלו בפעולות ההחייאה.

 

מדובר במקרה מאוד נדיר וישנם מספר גורמים שיכולים לגרום לדום לב במקרים כאלה. הטיפול שניתן למטופלת, המגרה את השחלות, יכול לגרום ל"קרישיות יתר" שעלולה להפוך לקריש דם בלב, לתסחיף ריאתי או לשבץ מוחי. כמו כן, עלול הטיפול לגרום לשינויים במאזן המלחים בגוף, דבר היכול לגרום להפרעות בקצב הלב - ואף לדום לב.

 

תגובת בית החולים: "נסיבות האירוע הרפואי אינן ברורות ועל כן הורה המנכ"ל מיידית על ביצוע תחקיר. עוד באותו יום דווח למשרד הבריאות על האירוע. צוות בית החולים מלווה באופן אישי את משפחתה של המטופלת ועושה ככל שניתן על מנת לסייע לה".