יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בפגישתו עם ח"כ חיליק בר ברמאללה, רויטרס

אקוניס: "קרבן הפיגוע מובא למנוחות וחברי כנסת מתרפסים בפני אבו מאזן"

את הדברים אמר חבר הכנסת אופיר אקוניס בתגובה לפגישה שהתקיימה ברמאללה בין בכירים ברשות הפלסטינית לחברי כנסת מהעבודה ומרצ. חבר הכנסת הורוביץ: "יש פרטנר פלסטיני ברמאללה. אבו מאזן מחויב לחלוטין למשא ומתן רציני על כל הסוגיות"

תגובות מהמערכת הפוליטית החלו זורמות בעקבות פגישתם של חברי כנסת ישראלים ממפלגות העבודה ומרצ עם בכירים ברשות הפלסטינית היום (רביעי) ברמאללה, ביניהם יושב ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן.

 

במהלך הפגישה גינה יושב ראש הרשות את הפיגוע הרצחני בליל הסדר, גינוי פומבי אתו המתין אבו מאזן עד שיקבל את הפרטים המלאים מחקירת האירוע.

 

סגן השר במשרד ראש הממשלה, חבר הכנסת אופיר אקוניס, תקף בחריפות את משלחת האופוזיציה לרמאללה. "מצער שבזמן שקורבן הפיגוע הובא למנוחות בירושלים מצאו חברי כנסת מהעבודה ומרצ זמן להתרפס, שוב, בפניו של אבו מאזן ברמאללה", אמר אקוניס.

 

"הדפוס החוזר הזה שבו עולים לרגל חברי כנסת מסיעות האופוזיציה לאיש שהוא האחראי הבלעדי והישיר לפיצוץ המשא ומתן הוא מביך", הוסיף סגן השר.

 

"בעת הזאת, מוטב היה שחברי האופוזיציה ינהגו באחריות הנדרשת, יתייצבו לימין המדינה וייקחו חלק במאמצי ההסברה של מדינת ישראל ובמאבק בזירה הבינלאומית", הוא ציין.

 

אופיר אקוניס. "כישלונה של לבני נמשך כבר שנים"
 

אופיר אקוניס. "כישלונה של לבני נמשך כבר שנים"(רפי קוץ)

חבר ועדת חוץ וביטחון, חבר הכנסת ניצן הורוביץ, אמר בצאתו מהפגישה עם יושב ראש הרשות, כי "יש פרטנר פלסטיני ברמאללה. אבו מאזן מחויב לחלוטין למשא ומתן רציני על כל הסוגיות. זהו אינטרס עליון של ישראל לנצל זאת ולהגיע להסכם".

 

"פיגוע הירי בחג הוא תזכורת נוראית לתוצאות הקשות של הסכסוך", אמר הורוביץ והוסיף כי "אסור לישראל ולרשות הפלסטינית להידרדר לסבב אלימות ולחימה שיגרור הרג ודם".

 

על רקע הפגישה ברמאללה, פגישתם של צוותי המשא ומתן בראשות שרת המשפטים, ציפי לבני והממונה מטעם הפלסטינים, סאאב עריקאת, שתוכננה להערב נדחתה למחר, זאת כדי לאפשר למתווך האמריקני מרטין אינדיק שמגיע הלילה לאזור להשתתף בה. בפגישה ימשיכו הצדדים בדיונים בניסיון לגבש הסכמות שיאפשרו את המשך המשא ומתן.