פרסום ראשון: קוצר המאסר של בנה של ח"כ אורית סטרוק

בניגוד לעמדת הפרקליטות, החליטה ועדת השחרורים לקצר את עונשו של צבי סטרוק ב-9 חודשים. סטרוק הורשע בתקיפה ובהתעללות בנער פלסטיני ובית המשפט העליון גזר עליו שנתיים וחצי מאסר בפועל. מרשו הגיב: "העיקר מבחינתו שזה נמצא מאחוריו"

ועדת השחרורים קיצרה את עונש המאסר של צבי סטרוק, בנה של חברת הכנסת מטעם הבית היהודי אורית סטרוק - כך פורסם הערב (ראשון) לראשונה במהדורה המרכזית של חדשות10. סטרוק הורשע בתקיפה ובהתעללות בנער פלסטיני ונגזרו עליו שנתיים מאסר וחצי בפועל.

 

בוועדת השחרורים החליטו לקבל את הטיעון שהציג סניגורו של סטרוק, עורך הדין אמיר סלע מהסניגוריה הציבורית, לפיו הוא עבר הליך טיפולי בכלא. כמו כן, עורך הדין סלע הדגיש כי סטרוק הודה במעשיו והביע עליהם חרטה. בפרקליטות התנגדו לקיצור העונש וקבעו כי עדיין מדובר באסיר מסוכן.

 

גורמים משפטיים בכירים ששוחחו עם חדשות10 בנושא, הביעו תמיהה נוכח ההחלטה של ועדת השחרורים. חלקם אף רמזו לאפשרות שישנו קשר בין ההחלטה לבין העובדה שסטרוק מכהנת כחברת כנסת.

 

עורך הדין אמיר סלע אמר בתגובה: "חבל שהפרקליטות לא הבדילה בין טיעוניה בהליך פלילי לבין טיעונים בשחרור מוקדם. אני שמח שבסופו של יום החליטה ועדת השחרורים להוריד את מרבית תוספת העונש שבית המשפט העליון השית. העיקר מבחינת מרשי - שהעניין מאחוריו".