אהוד אולמרט ושולה זקן. "תמונה קשה ומטרידה", אימג'בנק/GettyImages

הפרקליטות לבית המשפט: לדחות את הכרעת הדין במשפט הולילנד

נציגי פרקליטות המדינה הגיעו אחר הצהריים לבית המשפט וביקשו להציג את עסקת הטיעון שנחתמה עם שולה זקן, ולהעלות אותה לדוכן העדים. בית המשפט קבע את הדיון בבקשה ליום ראשון - 24 שעות לפני מתן הכרעת הדין. סנגורי זקן: "תסייע לפרקליטות להוציא את האמת לאור בכל הפרשות שבהן הייתה מעורבת"

נציגי פרקליטות המדינה הגיעו אחר הצהריים (חמישי) לבית המשפט המחוזי בירושלים, עם דרישה לדחות את הכרעת הדין במשפט הולילנד, שהיתה אמורה להינתן ביום שני הקרוב. כמו כן, יבקשו בפרקליטות להציג מיידית את עסקת הטיעון שנחתמה היום עם שולה זקן, מזכירתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, עליה דווח לראשונה בצהריים בחדשות נענע10 - ולהעיד את זקן עקב כך.

 

במסגרת עסקת הטיעון, תרצה זקן עונש של 11 חודשי מאסר. בתמורה היא תמשיך לספק את כל המידע במסגרת החקירה הפלילית, ויהיה אפשר לעשות בו שימוש בקשר לשיבושי הליכי משפט וחקירה מצידו של אולמרט.

 

פרקליטיה של שולה זקן, עורכי הדין עופר בר-טל ודב גלעד כהן, אמרו הערב כי היא "תסייע לפרקליטות להוציא את האמת לאור בכל הפרשות שבהן הייתה מעורבת, לרבות מסירת ראיות ומתן עדויות במשטרה ובבית משפט. לאחר סחיטה ומניפולציות שהופעלו עליה במשך שנים מצד גורמים מסוימים, החליטה גברת זקן לשלב ידיים עם רשויות האכיפה והחשיפה על מנת לתרום את חלקה בביעור נגע השחיתות".

 

לדבריהם, "התקופה האחרונה עבור גברת זקן הייתה לא פשוטה בכלל. במשך המשא ומתן ובמשך כל ניהול התיק הלחצים שהופעלו עליה, על בני משפחתה ועלינו כצוות הגנה, הכוחות שפעלו במסגרת התיק הזה הם בלתי נתפסים. היא חצתה את הרוביקון, היא החליטה לשלב ידיים עם רשויות האכיפה ולחשוף את האמת". 

 

הם הודו לפרקליטות על "אורך הרוח, המקוריות והאומץ שגילו במהלך המו"מ והחתימה", והדגישו כי "גברת זקן תעיד ככל שיידרש, היא תמסור עדויות במשטרה ככל שיידרש, היא תמסור עדויות בבית המשפט ככל שיידרש, בכל בית משפט שיידרש. ברגע שאנחנו משלבים ידיים, אנחנו משלבים ידיים ואנחנו לא שמים מחסומים בשילוב הידיים הזה".

יועץ התקשורת של אולמרט: "עסקה שערורייתית"

לאחר שכבר נראה כי הכרעת הדין תינתן כמובטח ביום שני, ובג"צ אף דחה עתירה של התנועה לאיכות השלטון שדרשה לאפשר לזקן להעיד, חלה בימים האחרונים התפתחות דרמטית, כאשר חודשו המגעים בין זקן לבין נציגי הפרקליטות. זקן העבירה חומרים נוספים המעידים לכאורה כי אולמרט שיבש הליכי משפט, כולל ראייה מרכזית בתיק שעל תוכנה הוציאה המשטרה הבוקר, בעקבות פרסום בחדשות נענע10, צו איסור פרסום.

 

בצוותו של אולמרט התרעמו על עסקת הטיעון הנחתמת, ויועץ התקשורת של אולמרט, אמיר דן, כתב: "הסכם זה, ערב הכרעת הדין, הוא לא פחות משיבוש מהלכי משפט הולילנד. חששה של הפרקליטות מתוצאות משפט הולילנד גרמו לה להיגרר לעסקה שערורייתית עם נאשמת שהודתה בקבלת שוחד של מאות אלפי דולרים, תכשיטים, רהיטים, וחסכונות לילדיה, רק כדי שתפליל את אולמרט, וזאת בטענות כזב לעבירות פחותות בהרבה, שאין להן שחר".