סילבן שלום. שעתיים במשרדי להב, רויטרס

השר סילבן שלום נחקר באזהרה במשטרה בעקבות התלונה על עבירות מין

השר, שלפי תלונה שהוגשה נגדו ביצע עבירות מין בעובדת משרד המדע לפני כ-15 שנים, שהה בתחנת המשטרה במשך כשעתיים וסיפר את הצד שלו לאירועים עליהם דווח. אשתו ג'ודי, הבוקר בפייסבוק: "הוא לא הכניס דבר לפה במשך 48 שעות ולא מוכן לקחת כדור שינה"

לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין הנחה את המשטרה לבדוק את התלונה שהוגשה נגד השר סילבן שלום, על עבירות מין שביצע לכאורה בעובדת משרד המדע בעת שכיהן שם כשר בשנת 1998, נחקר הבוקר (שלישי) השר שלום במשטרה באזהרה ביחידת להב, במשך כשעה וחצי, ומסר את גרסתו לאירועים. "השר ענה על כל השאלות", נאמר בהודעתו הרשמית, "יצוין כי דקות אחדות לאחר פרסום הפרשה ביום ראשון בלילה פנה השר לווינשטיין וביקש למסור עדות באופן מיידי ולענות על כל השאלות".

 

המשטרה מסרה כי החומר שנאסף יועבר לבדיקתו של היועץ וינשטיין, בעוד משפחתו של השר ממשיכה לנסות ולהתמודד עם ההאשמות שנפלו עליו בשלבי ההכרעה של המירוץ לנשיאות.

 

בפוסט שפרסמה הבוקר רעייתו של שלום, ג'ודי שלום ניר מוזס, היא כתבה: "כל כך מתוקים הילדים האלה, שמתמודדים עם כל העולם עכשיו, ועדיין שאלה ראשונה כשאני מעירה אותם זה איך אבא. ואת לא יכולה לענות ש-48 שעות הוא לא הכניס כלום לפה, ושלא הסכים לקחת כדור שינה. אבא בסדר, אתם מכירים אותו, והקטן עונה 'חננה כרגיל, אבא צריך להיות יותר ערס קצת, כמוני'. הלוואי שיהיה לנו יום טוב. הלוואי".

 

אתמול בבוקר פרסם גם בנו החורג של שלום, נמרוד ניר, פוסט חריף ובו רמז כי מאחורי הפרשה עומד יריבו מבית של שלום במירוץ על הנשיאות, רובי ריבלין: "כשפוליטיקאים עסקנים שאין להם הישג אחד מלבד התחמקות מכתבי אישום ושוחד לח"כים מחליטים להפיץ קמפיין שקרי, הזוי ומשמיץ נגד האדם הכי ישר ומוכשר במערכת הפוליטית, רק כי לאחרון יש סיכוי לזכות בפוזיציה שהם זוממים עליה, הרשלנות שלהם תביא לחשיפת האמת ולאפקט בומרנג שאם לא יכניסם לכלא - יבטיח להם אכסניה בגיהנום". בלשכתו של ריבלין הכחישו כל קשר לאירוע.

 

לחדשות10 אמר ניר אמש: "חודש לפני הנשיאות אתם מביאים פרשה מלפני 16 שנה שלא קרתה בחיים? הבחורה עברה פוליגרף, נמצאה דוברת שקר. איך מעלים מהאוב דבר כזה? הפרשה שבה האשימו שר ש-25 שנה מעולם לא נחקר בחדר חקירות, והמציאות שבה חמשת ילדיו התעוררו לזה שהוא עבריין מין, חודש לפני הנשיאות, תתגלה מהר כשקר. הוא הבנאדם הכי ישר בעולם, הכי מדהים".