מחירי חופשות הפסח באילת האמירו בעשרות אחוזים, ככל הנראה בשל התייקרות המלונות

אם התרשמתם שמחירי החופשות באילת גבוהים ביחס לשנה שעברה, זה לא רק בגלל מספר הכוכבים של המלון שבחרתם. מחירי חבילות הנופש זינקו השנה באלפי שקלים, בכל אחד מהמלונות שנבדקו. בסוכנות הנסיעות מאשימים את המחירונים שמסרו המלונות, ובהתאחדות המלונות טוענים: "האשמות שווא"

נכון שזו עונה מאוד מבוקשת, אבל מחירונים של סוכני הנסיעות חושפים פערים של 15 אחוזים עד 40 אחוזים בהזמנה לאותם החדרים באותם המלונות. לדוגמה, בשנה שעברה מכרו סוכני הנסיעות חבילה למלון אורכידיאה באילת לשלושה לילות כוללת טיסות ב-3,500 שקלים. שנה חלפה והמחיר עלה ל-4,770 שקלים. לטענת הסוכנות, מחיר הטיסה לא השתנה ולכן הפער הוא 36 אחוזים, כנראה בשל התייקרות הלינה במלון.

 

(2:37 דקות)

 

באותה סוכנות, נמכרה בעבר חבילה זהה למלון הרודס פאלאס באילת ב-5400 שקלים, כאשר השנה עומד המחיר על 6,254 שקלים. הסוכנות מתעקשת כי מחיר העמלה והטיסות לא השתנה, רק מחיר המלון.

 

בהתאחדות המלונות טוענים שמדובר בהאשמות שווא. בבדיקת חדשות 10, יתכן שהם טועים. גם במלון אסטרל וילג' מצאנו פער מחירים של 46 אחוזים. במלון לאונרדו  פריוויליג' מצאנו פער מחירים של 35 אחוזים. תהיה הסיבה להתייקרות אשר תהיה, הנופשים הם אלו שמשלמים את המחיר.

 

מבתי המלון נמסר כי המחירים בחג הפסח עלו רק באחוזים אחדים ביחס לשנה שעברה.