בקרוב ברשת קופיקס: וודקה בחמישה שקלים

בשבוע הבא צפויה הרשת שהביאה למהפכה במחירי בתי הקפה לפתוח סניף נוסף, הפעם על טהרת האלכוהול. גם הפעם מצפה קופיקס לשמור על רווחיות על אף מחירי ההפסד. יצרן בענף מברך: "נמאס לי לראות את הפאבים עושקים את הלקוחות במחירים"

רשת בתי הקפה קופיקס זכורה בתור זו שבאוקטובר 2013 הביאה את מהפכת הקפה והמאפים בחמישה שקלים לצרכן. כעת מסתבר שהרשת מתכננת ליזום מהפכה צרכנית גם בתחום המשקאות המשכרים, שהמחירים בו נחשבים לגבוהים במיוחד. לצד סניפי בתי הקפה של הרשת, יופעלו תחת המותג מספר ברים שיציעו ללקוחות הליליים בירה ונשנושים בחמישה שקלים בלבד.

 

(2:19 דקות)

הצעד של קופיקס מפתיע במיוחד את הענף לאור המחירים הגבוהים הנהוגים בו. כיום, עולה כוס וויסקי בבר תל אביבי 35 שקלים. כוס וודקה עולה 30 שקלים, כוס קאווה עולה 28 שקלים וכוס עראק עולה 32 שקלים. מחירו של שליש ליטר בירה עומד על 25 שקלים בממוצע.

 

שחף קורן, יועץ מקצועי מחברת יבואנים העובדת עם הרשת, מתעקש שקופיקס יכולה לשכר את לקוחותיה ועדיין לשמור על רווחיות. זאת, כמובן כל זמן שהיא לא מוכרת את המותגים "הגבוהים והיקרים ביותר".

 

חישוב של חדשות 10 מראה שהצדק עם קורן. בקבוק קאווה, למשל, נמכר לחנויות ב-17 שקלים, כאשר כל בקבוק מכיל עד 7 כוסות שתייה. מכאן, עולה כל כוס 2.26, וגם במחיר של 5 שקלים ניתן לגזור ממנה רווח של יותר מ-120 אחוזים.

היצרנים מברכים על המהלך: "חבל לנו על הצרכנים"

אחד מיצרני האלכוהול במדינה ביקש לברך דווקא על המהלך. לדבריו, הוא אינו יכול עוד לשמוע על פאבים שעושקים צרכנים במחירי המשקאות. השאלה הבלתי נמנעת העולה מדבריו היא אם כניסת קופיקס לענף אכן תוזיל את המחירים גם אצל המתחרים.