,

המשפיעים בפלילים: עורכי דין לענייני תעבורה

הפרקליט של הסלבריטאים שמסתבכים עם משטרת התנועה, חוקר מזג האוויר והשפעתו על תאונות הדרכים, והאיש שחשף כי מצלמות מהירות הוצבו ללא מתן היתרי בנייה. עורכי הדין הטובים ביותר בנושאי תעבורה, על פי בחירת דסק הפלילים של חדשות10

עו"ד אהוד מלמה

עו"ד מלמה נחשב לאחד מעורכי הדין המובילים והמצליחים - בייצוג עברייני תנועה בישראל. מלמה ידוע בעסקאות הטיעון שהוא משיג ללקוחותיו. מלמה מנסה תקופה ארוכה להלחם במכשיר הדראגר, שלדעתו לא משקף את מידת השכרות האמיתית של נהגים. נחשב לשם החם במשפט התעבורתי.

עו"ד עפר חורש

עורך דין ותיק בתחום התעבורה. ייצג בשנה האחרונה את בנו של שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון, שגרם לתאונה קשה בה נפצעה חברתו, והורשע בבית המשפט ונידון לתקופת מאסר.

 

"הרגעים הקשים בחיי היו בזמן היותי בתא המעצר, וזאת בגלל שפחדתי שכל רגע מישהו יקרא לי ויגיד לי שנועם לא שרדה את התאונה", סיפר הירשזון לאחר התאונה. "לא האמנתי שאוכל להמשיך לחיות את חיי במחשבה שפגעתי בנועם, חיי היו דאגה נוראית למצבה. התפללתי לאלוהים ולאמי שיעשו הכול בשבילה, רק שתחזור להיות בריאה, מאושרת, שלמה ויפה".

עו"ד דוד גולן

עו"ד גולן הוא הוותיק והמוכר מבין עורכי הדין בתחום התעבורה. גולן הוא לשעבר תובע משטרתי וזה מה שהופך אותו ליריב שקול ונמרץ נגד התובעים בבתי המשפט. גולן נחשב כ"עורך הדין של הסלבריטאים" והשנה היו לא מעט שהסתבכו עם משטרת התנועה והגיעו אליו.

 

ברשימה, בין היתר: אילנית לוי שנהגה במהירות של 170 קמ"ש וזוכתה; אייל גולן שנתפס על נהיגה בשכרות ובסופו של דבר זוכה מעבירת השכרות והורשע אך ורק בנהיגה תחת השפעת אלכוהול; ונטלי דדון שנתפסה נוהגת בשכרות אבל גולן הביא להרשעתה בסעיף קל של נהיגה תחת השפעת אלכוהול בלבד.

עו"ד איתי יצחק

עו"ד איתי יצחק

 

במהלך משפט נגד נאשם שנתפס נוהג במהירות, חשף עורך הדין יצחק כי מצלמות המהירות החדשות שהתקינה המשטרה הוצבו ללא היתר בנייה. לפתחו של בית המשפט הועבר הצורך להחליט האם לזכות את כל הנאשמים שנתפסו נוהגים במהירות גבוה מהקבוע בחוק במצלמות אלה.

עו"ד אלעד שור

עו"ד אלעד שור

 

המשרד של שור עוסק בייצוג נאשמים בבתי המשפט לתעבורה בכתבי אישום בגין תאונות דרכים עם נפגעים, תאונות דרכים קטלניות, דוחות משטרה, עבירות מהירות, עבירות שכרות וסירוב למתן בדיקת שכרות, פסילות רשיון נהיגה, משרד רישוי ועוד.

עורכות הדין דנה דוד ואילת זגדון

עורכות הדין דנה דוד ואילת זגדון

 

השתיים מנהלות "משרד בוטיק" המתמחה בעבירות תנועה. המשרד שלהן מתמחה בתיקי שכרות. המשרד, בשיתוף פעולה עם עו"ד שחר חסאן, הגישו בג"צ לביטול הסדר הטיעון עם הנהג שפגע בילדה שחר גרינשפאן והותיר אותה משותקת, לפני שעברה תהליך שיקום ארוך.

עו"ד דוד קולקר

מותיקי עורכי הדין בתחום התעבורה, עם 35 שנה של ניסיון באולמות בתי המשפט. שמו של קולקר מהדהד בעיקר כאשר מדובר בזיכויים, וזאת תוך מלחמה קשה בעיוותי דין שהופכים לנורמה, לטענתו. השנה התבלט בעיקר בזיכוי של חביב רבוך שהואשם בהריגה של הולך רגל. קולקר הצליח להוכיח בעקשנות כי הולך הרגל נהרג מרכב אחר, שלא נלקח בחשבון. בנוסף הוא מעדיף, כהגדרתו, להילחם "בשיטה" ולא בפרקליטים - כדוגמת מחקרים שעשה בנושא מזג האוויר והשפעתו על תאונות הדרכים.