הסדר טיעון בחטיפת הילד מקלנסווה: 4 המעורבים לא הורשעו במעשה

שלושה מהגברים ירצו 28 חודשי מאסר ואחד ירצה 13 חודשי מאסר לאחר שהורשעו בעבירות פחותות, במסגרת פרשת החטיפה של כרים ג'ומהור בן השבע מביתו

ארבעת המעורבים בחטיפת הילד כרים ג'ומהור בן השבע לרמאללה הורשעו היום (שלישי) במסגרת הסדר טיעון מתוקן בעבירות הקשורות לפשע, אך לא בעבירת חטיפה. שלושה מהם ירצו 28 חודשי מאסר ואחד ירצה 13 חודשי מאסר.

כזכור, לפני כחצי שנה הוגש כתב אישום נגד ארבעת המעורבים, אחמד נקיב, בן 41, מהנד אל-מוסראתי, בן 24, מוסא עליוה, בן 29 ואחמד עליוה, בן 31, תושבי לוד, באשמת בקשירת קשר לביצוע פשע, שידול לביצוע חטיפה, חטיפת כרים ג'ומהור בן השבע לשם סחיטה, ניסיון חטיפה, זיוף ושיבוש הליכי משפט. 

 תיעוד רגע החטיפה של הילד מקלנסווה
 

תיעוד רגע החטיפה של הילד מקלנסווה (חדשות עשר )

 

מכתב האישום עלה כי בין נקיב לבין משפחת המתלונן קיים סכסוך כספי, בגינו הגיעו הצדדים להסדר חוב. בשלב מסוים סבר נקיב כי המתלונן ואחיו חבים לו סכום כסף ובהתאם החליט לחטוף את בן המשפחה, ג'ומהור, זאת במטרה לסחוט את כספי החוב.

בהתאם לכך, שכר מוסראתי רכב מסוג טויוטה אוונסיס ובהמשך הגיע ביחד עם מוסא ואחמד לאזור קריית התעופה על מנת לגנוב לוחית רישוי, זאת במטרה לשינוי זהות הרכב ולהקשות את איתורם. השלושה הגיעו אל ביתו של המתלונן בקלנסוואה בעשרה ביולי ופגשו בג'ומהור ובן דוד. הם פיתו אותם להתקרב אל הרכב בטענה כי רוצים לתת לדודו כסף. בשלב מסוים החזיקו בחוזקה בבן השבע והכניסו אותו לרכב בזמן שבן הדוד נמלט והזעיק עזרה.

במהלך הנסיעה איימו שלושת הנאשמים על בנו של המתלונן כי ישתוק, לבל "ישחטו אותו". לאחר מכן הוא הועבר לשטחי הרשות הפלסטינית והוחזר לבית הוריו רק לאחר ארבעה ימים. הוא ככל הנראה הוחזק במחנה פליטים סמוך לרמאללה על ידי משפחת פשע פלסטינית מקומית.

 כרים ג'ומהור בקבלת פנים שנערכה עבורו בכפר קאסם
 

כרים ג'ומהור בקבלת פנים שנערכה עבורו בכפר קאסם (חדשות עשר )

 

חאג' כרים ג'ארושי, מהמשפחות המוכרות במגזר הערבי, היה מעורב בניהול המשא ומתן עם החוטפים והביא לכך שהילד חזר למשפחתו. לאחר חזרתו של כרים, אביו הודה לכל הגורמים המעורבים ואמר שמדובר ב"שמחה גדולה". אימו הוסיפה כי היא "שמחה שיש סוף טוב".