עידן ברק, רופא המשפחה החשוד בעבירות מין בקטינים, מוטי קמחי, ynet

רופא משפחה מהמרכז נעצר בחשד לעבירות מין בקטינים

על פי החשד, עידן ברק בן ה-37 יצר קשר עם נערים באמצעות אפליקציות היכרויות, ושכנע אותם לבצע בעצמם מעשים מגונים. מעצרו הוארך בשישה ימים

עידן ברק, רופא משפחה בן 37 מאזור המרכז נעצר בסוף השבוע האחרון בחשד למעשה סדום בקטינים, סחיטה באיומים והחזקת חומרים פדופיליים. על פי החשד, הרופא התכתב עם מספר קטינים באפליקציות היכרויות, וגרם להם לבצע בעצמם מעשי סדום. כמו כן, נפגש החשוד עם כמה מהקטינים עמם התכתב - וברשותו התגלו סרטונים ותמונות פורנוגרפיות אסורות. מעצרו הוארך היום (שלישי) בשישה ימים.

בחודש ינואר הוגש כתב אישום נגד ישראל נאתי, בן 47 מרמת גן, בגין אונס ומעשה מגונה של בת 14 בתחנה המרכזית בתל אביב. אתמול מעצרו הוארך עד שיוחלט אחרת. לפי כתב האישום, נאתי הינו בעלים של חנויות אביזרים למכשירי טלפון ותכשיטים בתחנה המרכזית. ב-6 לינואר נכנסה המתלוננת הקטינה לתחנה המרכזית בדרכה לאולפנה בה למדה. עד לשעת יציאת האוטובוס התהלכה הקטינה בין החנויות בתחנה המרכזית.

כשהתקרבה אל חנות התכשיטים, פנה נאתי אל הקטינה והציע לה לרכוש ממנו אזניות. לאחר שנענתה להצעתו, שאל הנאשם את הקטינה לגילה, וזו השיבה כי היא בת 14 וחצי. בהמשך, הציע הנאשם לקטינה תכשיטים ושעונים מחנותו, ולאחר שקנתה שעון ניסה לשכנע אותה לקחת תכשיטים נוספים, מבלי לשלם עבורם, ואף הכניס צמידים לתיקה, חרף סירובה.

התחנה המרכזית החדשה בתל אביב
 

התחנה המרכזית החדשה בתל אביב (חדשות 13)

 

נאתי פנה אל הנערה באמירות בעלות אופי מיני כמו "יש לך רגליים סקסיות", ו"יאו כפרה נדלקתי עלייך אבל את קטינה אסור לי". בשלב זה, ביקש הנאשם מהקטינה שתחבק אותו, היא נעתרה והוא ניצל זאת כדי לבצע בה מעשה מגונה ללא הסכמתה, כשהוא מדגיש בפניה: "זה יישאר בינינו, זה הסוד שלנו כי את קטינה".

בנובמבר האחרון עצרה המשטרה גבר בן 29 מטירת הכרמל שנהג על פי החשד להתחזות ברשת האינסטגרם לנציגת חברת אופנה, וסחט תמונות אינטימיות מצעירות ברחבי הארץ.

לי דובני, אחת המתלוננות בפרשה, סיפרה לחדשות עשר על השיח בינה לבין הדמות הפיקטיבית שייצר החשוד: "היא הציעה לי להצטלם לאיזה קטלוג של חברת אופנה די מוכרת, הסבירה לי שמדובר ב-1,500 שקל ליום צילום, ועוד למעלה מ-20 סטים של בגדי ים שאני מקבלת במתנה, אז אמרתי לעצמי 'מה איכפת לי?'", אמרה.

דובני סיפרה שהחשוד הציג עצמו כ"נטלי", והוסיפה: "היא כתבה שיש לה כמה שאלות פרטיות לפני שנתקדם. הדבר הזה הדליק אצלי נורה אדומה. אני לא ילדה תמימה, התחלתי לחפש בגוגל וראיתי שאין חברה כזאת ואז נפל לי האסימון שמדובר בסוג של תרמית". כעבור מספר ימים הסתבר לדובני כי חברתה הטובה נקלעה אף היא לאותה תרמית, ולמרבה הצער השתכנעה ושלחה לו תמונות אינטימיות. "מיד הלכנו למשטרה להגיש תלונה", אמרה.

חשוד שסחט תמונות אינטימיות מצעירות באינסטגרם
 

חשוד שסחט תמונות אינטימיות מצעירות באינסטגרם (חדשות 13)

 

בחודש אוקטובר הגיש בית המשפט המחוזי בחיפה כתב אישום נגד לירון חורדה, תושב קריית אתא בן 35, בגין שתי עבירות אונס ומעשה מגונה בכוח. חורדה, על פי כתב האישום, הציג את עצמו כמנכ"ל חברת אופנה, איתר את קורבנותיו ברשתות החברתיות השונות, ולאחר שהצליח לשכנע אותן להיפגש עמו – פגע בהן מינית.

חורדה פעל לכאורה באופן שיטתי כדי לאתר וללכוד את הקורבנות שלו. בכתב האישום מתואר כי הוא נהג לפנות לנשים ברחוב, להציג עצמו כבעלים של חנות אופנה "גליתה" או חנות אופנה אחרת, ולהציע להן עבודה. לנשים שהתעניינו במשרה, הנאשם הציע להגיע לראיון עבודה והבטיח להן בגדים, לבנים לנשים ומתנות נוספות. כמו כן, חורדה פנה לכאורה לנשים בפייסבוק בזהות בדויה בשם מיטל כהן, שהוצגה כעובדת בחנות "גליתה".

 לירון חורדה שנאשם באונס ובמעשים מגונים ב-3 נשים
 

לירון חורדה שנאשם באונס ובמעשים מגונים ב-3 נשים ( דוברות המשטרה)

 

על פי האישום הראשון, לאחר ששכנע מתעניינת במשרה כי הם מחכים לעובדת מטעמו שתערוך ראיון עבודה, חורדה משך אותה בכוח אל מחסן חשוך בתוך בניין סמוך, אנס אותה ונמלט מהמקום. על פי האישום השני, חורדה לקח מספר טלפון של אישה שהתעניינה במשרה, קבע לה ראיון עבודה והגיע לאסוף אותה לשם כך. הוא לקח אותה לדירה, אנס אותה, ולבסוף הורה לה למחוק את מספר הטלפון שלו ואת המסרונים, ונתן לה בובה ושני מארזים של מוצרי קוסמטיקה.

על פי אישום נוסף, הנאשם קבע עם מתלוננת לשוחח בעניין עבודה. השניים נפגשו ברכבו, החלו לנסוע ולפתע חורדה ביצע פניית פרסה, נהג במהירות לכיוון קריית טבעון ועצר באזור הרכבת הישנה בישוב אלרואי. חורדה ביצע בה לכאורה מעשים מגונים, אך לאחר מאבק שבמהלכו היא נפצעה, הצליחה האישה להימלט מהרכב.