פרשת הברחת שעוני היוקרה שסיבכה את עומר אדם

איש העסקים אבי קורן נחקר בחשד שהבריח לארץ שעונים בשווי מיליוני שקלים. הזמר חשוד כי ידע על הפעילות ואף לקח בה חלק. ידוענים נוספים נתנו עדותם ברשות המסים

רשות המסים חוקרת בימים אלו חשד לרשת הברחת שעוני יוקרה בשווי שישה מיליון שקלים לישראל – ומכירתם לידוענים מעולמות הבידור והכדורגל. במרכז הפרשה עומד איש העסקים אבי קורן, בן למשפחת יהלומנים מוכרת, החי בבלגיה בעשורים האחרונים. הוא נחשב לאחד הישראלים הפופולריים ברשת האינסטגרם, בזכות סגנון החיים הנוצץ והראוותני שלו.

על פי החשד, בשנתיים האחרונות הוברחו לישראל שעוני יוקרה של מותגים כגון "רולקס", "פטק פיליפ" ועוד, וזאת מבלי לשלם את המס הנדרש. ברשות המסים אומרים שפרסום השעונים נעשה בין היתר דרך האינסטגרם, שם לקורן עוקבים רבים. הזמר עומר אדם נחקר בחשד כי היה מודע לפעילות ההברחות ואף לקח בה חלק. רוסלנה רודינה, ציון ברוך ואלירן עטר מסרו עדות, אך בשונה מאדם – אינם חשודים במעורבות בפרשה.

זוהי אינה הפעם הראשונה שקורן מסתבך עם רשות המסים. ב-2015 בעקבות תמונה שהעלה לרשת האינסטגרם ובה מספר שעוני יוקרה בשווי מאות אלפי שקלים, הביאה לפתחו את רשות המסים, והוא נחקר בחשד שהבריח שעוני יוקרה כדי למכור אותם לתיירים באילת.

שעוני יוקרה
 

שעוני יוקרה (חדשות 13 )

 

תגובתו של אבי קורן: "כששוחררתי ממעצר ראיתי את כל הכתבות, כל הסחורה שמוצגת שם זאת סחורה ששלחנו לארץ בצורה מסודרת. שולם עליה מכס ומע"מ. זו סחורה שלקחו לנו מהכספות פה בארץ, לא בנתב"ג. כל מה שיכול להפוך את הפרשה הזו לגדולה יותר – כנראה הולכים בדרך הזאת".

עו"ד שרון נהרי. "מדובר באיש עסקים לגיטימי שכל כוונתו הייתה לפתוח חנות יוקרה לשעונים ולתכשיטים. לפרש את הפרשה הזאת ככותרת של מפורסמים וסלבריטאים שקונים שעונים מוברחים זה רחוק מהמציאות.