היהודי שמגלם את נשיא אוקראינה בסדרה - בדרך לזכות בתפקיד

ולדימיר זלנסקי הוא קומיקאי שמשחק מאז 2015 בתוכנית הפופולארית "משרת העם". כעת, הוא עשוי להפוך את הדרמה למציאות - לאחר שניצח בסיבוב הראשון של הבחירות במדינה

ולדימיר זלנסקי הוא שחקן טלוויזיה וקומיקאי יהודי שמגלם מאז שנת 2015 את נשיא אוקראינה בסדרת הטלוויזיה הפופולארית "משרת העם". אמש (ראשון) הוא הפך את הדרמה למציאות - כשקיבל יותר מ-30% מהקולות בסיבוב הראשון של הבחירות במדינה, ובכך מוביל על נשיא המדינה המכהן פטרו פורושנקו, שקיבל כ-18% מהקולות ועל ראש הממשלה לשעבר יוליה טימושנקו, שזכתה ל-14% בלבד. 

זלנסקי בן ה-41, חסר כל ניסיון פוליטי, פתח בקמפיין בחירות שמטרתו לטשטש את הקווים שבין דמותו בסדרה לבין הנשיא שהוא מבטיח להיות - כזה שמתכוון לשים סוף לשיטה הפוליטית הישנה והמוכרת. סימן השאלה הגדול שמרחף מעל זלנסקי, הוא שמאחוריו עומד ככל הנראה האוליגרך איגור קולומויסקי, אוקראיני בעל אזרחות ישראלית, הבעלים של ערוץ הטלוויזיה שהפך את זלנסקי לכוכב ויריבו המושבע של הנשיא המכהן פורושנקו.

ולדימיר זלנסקי
 

ולדימיר זלנסקי (החדשות 13)

 

לקראת הסיבוב השני בבחירות, אמר פורושנקו: "רצה הגורל ואני מתמודד יחד עם, ואני לא מתבייש לומר זאת, בובה של קולומויסקי בסיבוב השני". זלנסקי לא נשאר חייב וטען כי "אני לא בובה של קולומויסקי, אני לא מוכן להיות בובה של אף אחד מהאנשים האלו". ב-21 באפריל כאמור, ייערך הסיבוב השני בבחירות. בין אם יפסיד ובין אם ינצח, ביום המחרת ילבש זלנסקי את חליפת הנשיא - האמיתי, או זה מהטלוויזיה.