בתום חודש: הסתיים תרגיל פריסת מערכת ההגנה האווירית האמריקנית

מעל 250 אנשי צוות של צבא ארצות הברית הגיעו לתפעול מערכת ה-THAAD, ותירגלו תרחישי קרב שונים ואת הטמעת המערכת בשימוש צה"ל. "החיילים סיפקו את הסחורה"

הפיקוד האירופי של צבא ארצות הברית סיים אתמול (ראשון) תרגיל ראשון מסוגו של מערכת ההגנה האווירית מפני טילים (THAAD) בישראל. לפני כחודש במבצע אווירי נרחב, הגיעה המערכת ונפרסה בישראל. מעל 250 אנשי צוות ולוחמי הגנה אווירית אמריקנים הגיעו לפריסתה ולתפעולה. המערכת תורגלה במגוון תרחישים ובהטמעתה עם מערכות ההגנה האווירית הישראלית. מדובר צה"ל נמסר כי התרגול מהווה צעד נוסף בחיזוק היחסים ארוכים לחיזוק שיתוף הפעולה ההדוק בין שתי המדינות.

לדברי מפקד מערך ההגנה האווירית של חיל האוויר, ומפקד המבצע המשותף, תת-אלוף רן כוכב: "שיתוף הפעולה בין מערך ההגנה האווירית הישראלי למקבילו האמריקני מדגיש את המקצועיות והעוצמה המבצעית המביאה הגנה טובה יותר לשמי ישראל. המערכת נקלטה כמקבילה למערכת החץ ומביאה עמה יכולת משלימה", אמר והוסיף. "תודות לקשר המקצועי ולאימונים המשותפים נהיה מוכנים יותר לשעת פקודה. לוחמי ההגנ"א, בסדיר ובמילואים, מוכנים מבצעית בדריכות להגנת שמי המדינה, בזירות השונות ובפריסה ארצית רחבה".


סגן מפקד צבא ארצות הברית באירופה, אלוף אנדרו ג'. רולינג הוסיף: "ביצוע יוצא דופן על ידי החיילים ממערך ההגנה האווירית. משרד ההגנה האמריקאי הורה בהתראה קצרה לפרוס במהירות את מערכת התאאד במרחק אלפי קילומטרים, בצדה השני של העולם, ולאחר מכן להשתלב באחת ממערכות ההגנה האוויריות המורכבות ביותר, והם סיפקו את הסחורה. היכולת לפרוס במהירות כזאת כוחות במוכנות ללחימה לגזרה היא קריטית על מנת לתמוך בבני הברית שלנו ושותפינו".

מערכת ה"THAAD", שמספקת הגנה מרחבית בגובה רב, היא מערכת ניידת שניתן לפרוס במהירות בכל העולם ושמטרתה כאמור - יירוט טילים בליסטיים. היכולות הספציפיות של המערכת תלויות במשתנים כגון מיקום, טווח ומאפיינים נוספים. כמו כן, המערכת בעלת יכולות אופרטיביות הן בתוך האטמוספירה והן מחוצה לה, ומשתמשת באנרגיה קינטית כדי ליירט את הטילים.

סיום הפריסה התרגילית של מערכת הTHAAD- בארץ
 

סיום הפריסה התרגילית של מערכת הTHAAD- בארץ (דובר צה"ל )

 
 יום פריסה תרגילית של מערך ההגנה מפני טילים (THAAD) האמריקאית בישראל
 

יום פריסה תרגילית של מערך ההגנה מפני טילים (THAAD) האמריקאית בישראל (דובר צה"ל )