ארצות הברית קופאת: גל הקור עדיין לא בשיא

אמריקה כולה חווה גל קור קיצוני שכמותו לא היה עשרות שנים. באזור המערב התיכון יחושו התושבים קור בלתי נתפס של 60 מעלות צלזיוס מתחת לאפס. חסרי בית נאספו אל בתי מחסה

ארצות הברית פשוט קפואה, אין דרך אחרת לתאר את מה שעובר על המדינה בימים האחרונים. הבשורות הפחות טובות מבחינתם של תושבים רבים הנצורים בבתיהם - השיא עדיין לא כאן, והוא אמור להגיע בלילה שבין יום ב' ליום ג'.

 

באזורים מסוימים ברחבי ארצות הברית יצנחו הטמפרטורות אל ערך בלתי נתפס של מינוס 30 מעלות צלזיוס. בשילוב עם הרוחות העזות שלא פוסקות לרגע, מי שייצא החוצה באזור המערב התיכון יחוש שמדובר במינוס 60 מעלות.

 

הרשויות בארצות הברית קראו לאזרחים שלא לצאת מהבתים. מי שייאלץ לעשות כן, התבקש לכסות היטב כל איבר בגופו. בימים האחרונים השתוללה גם סופת שלגים עזה, שגבתה קורבנות, והמטרה היא כעת לצמצם את הנזק ככל שניתן.

 

חסרי בית רבים ברחבי ארצות הברית נאספו אל בתי מחסה, ובמינסוטה בוטלו הלימודים בכל מוסדות החינוך - לראשונה זה 20 שנים. "במזג אוויר כזה, בכל 5 או 10 דקות ילדים עלולים לסבול מכוויות קור רציניות", הסבירה מנהלת אגף החינוך במדינה. "אנחנו מעדיפים שלא לסכנם".