מבחן הסמארטפונים עד 1,000 שקלים: מי הציג ביצועים טובים יותר?

מהשוואה בין מכשירי הסלולר החכמים הזולים ביותר של החברות המובילות, עולה כי לוואווי המצלמה האיכותית ביותר ולגלקסי הסאונד הטוב ביותר. לאיזה נייד הסוללה הכי חזקה?

שוק הסמארטפונים עבר מהפך בשנים האחרונות – יותר ויותר חברות מציעות מכשירים במחירים זולים כאלטרנטיבה למותגי הטלפונים היקרים. "יש לא מעט משתמשים שנהנים מאותם מכשירים עד אלף שקלים והמכשירים האלה נמכרים בכמויות גדולות. למשל ילדים, או אפילו סטודנטים", אמר שי מזרחי, מומחה לחדשנות ולטכנולוגיה.

מערכת "ברקוד" ביצעה השוואה בין ארבעה טלפונים חכמים שמחירם אינו עולה על אלף שקלים. ארבעה מכשירים שנמכרים במחיר של 999 שקלים - סמסונג גלקסי ג'יי 6 פלוס, וואווי P סמארט 2019, שיאומי רדמי נוט 6 פרו, מייזו פרו 7 ומכשיר נוסף במחיר של 799 שקלים - נוקיה 3.1 פלוס.

 מבחן הסמארטפונים בפחות מאלף שקלים
 

מבחן הסמארטפונים בפחות מאלף שקלים ( החדשות 13)

 

במקום הראשון במבחן הסוללה היו הטלפונים וואווי P סמארט ונוקיה 3.1 פלוס. במבחן המצלמה לקח את המקום הראשון הטלפון של וואווי ואחריו הטלפונים של סמסונג ושל שיאומי. המכשיר עם הרמקולים הכי טובים מבין המכשירים שנבדקו הוא הגלקסי, שיאומי אחריו, ובמקום האחרון הטלפון של וואווי. החלפת מסך חדש במחיר הזול ביותר הציעה חברת סמסונג תמורת 349 שקלים, אחריה וואווי עם מסך חדש בשווי 390 שקלים והחלפת המסך במחיר הגבוה ביותר היא של המכשיר מייזו פרו 7 ב-550 שקלים.