"לא להתארח במלונות שלו": הוליווד נגד הסולטאן שמפר זכויות אדם

קיום יחסים חד מיניים בסולטנות ברוניי יגרור בקרוב עונש מוות. בתגובה, קראו ג'ורג קלוני, אלטון ג'ון וכוכבים נוספים להחרמת המנהיג - שלפי עדויות, מפר בעצמו את החוקים

כוכבי הוליווד, ובראשם השחקן ג'ורג' קלוני, קראו השבוע להחרים את המלונות היוקרתיים שבבעלות סולטאן ברוניי. זאת, בשל העובדה כי ביום רביעי הקרוב, ייכנס לתוקפו החוק שלפיו קיום יחסים חד מיניים, שתמיד היה אסור, יגרור עונש מוות בסקילה.

"בכל פעם שאנחנו ישנים, נפגשים או סועדים בכל אחד מתשעת המלונות הללו", כתב קלוני, "אנחנו נותנים כסף ישירות לכיס אדם שבחר לסקול ולהצליף למוות באזרחיו, בשל היותם הומוסקסואלים או מואשמים בניאוף".

הפגנות נגד סולטאן ברוניי
 

הפגנות נגד סולטאן ברוניי (החדשות 13)

 

הסולטנות העשירה, שנמצאת בצפון האי שבדרום מזרח אסיה, סמוך לאינדונזיה, אימצה את חוקי השריעה לפני כארבע שנים, דבר שעורר סערה כבר אז, ועורר את הקריאה להחרים את מלונות הסולטאן - שמחזיק בין היתר ב"דורצ'סטר" שבבריטניה וב"בוורלי הילס" וה-"בל אייר" שבלוס אנג'לס.

הסולטאן, שנחשב לאחד האנשים העשירים בעולם, הגיב על החרם, והסביר כי אזרחי הסולטנות המוסלמים כפופים לחוק הדתי, ואילו יתר התושבים מחויבים לחוק האזרחי. המנהיג עצמו, אגב, אינו מקפיד על החוקים – כך על פי עדויות. "הייתי עדה לשתייה, ריקודים, הרבה מותרות מטורפים והתנהגות לא נאותה", סיפרה הסופרת ג'יליאן לורן. "אפילו היה לי מפגש אינטימי עם הסולטאן עצמו".