מקורבים לדנקנר: הוא עדיין לא הרים ידיים

גם לאחר הכרעת בית המשפט, שקבע כי יאבד את השליטה באיי.די.בי, בסביבתו של הטייקון מתעקשים כי הוא לא מתכוון לוותר וכבר החלו לדבר על הגשת ערעור. במקביל, כאב ראש לבעלים החדש מוטי בן-משה: יצטרך בתוך תקופה קצרה למנות עשרות מנהלים במקום הדירקטורים הפורשים

בית המשפט אמר היום (ראשון) את המילה האחרונה שלו בנוגע לשליטה בתאגיד איי.די.בי, אך לא בטוח בכלל שנוחי דנקנר מתכוון לוותר בקלות. למרות הפסיקה שהעבירה את התאגיד לידי קבוצתו של מוטי בן-משה, בסביבתו של הטייקון כבר החלו לדבר על הגשת ערעור והבהירו: דנקנר טרם הרים ידיים.

בינתיים, דנקנר עצמו הודיע בערב במפתיע כי לא ידרוש להקפיא את פסק הדין, ובכך למעשה סלל במו ידיו את הדרך למהפכה הגדולה בשוק ההון הישראלי. הסיבה: ערבויות עצומות שדרש בית המשפט העליון כתנאי לעיכוב, מה שהוביל לקריסת קבוצתו של דנקנר ולמעשה לא הותיר לו ברירה אלא למשוך את הבקשה שהוא עצמו הגיש.

בינתיים, הבעלים החדש של איי.די.בי, מוטי בן משה, יכול אולי לחייך, אבל בפינה כבר ממתינה לו לא מעט עבודה. בפני בן משה ניצבת משימה לא פשוטה בדמות מינויים של עשרות מנהלים בכירים במקום הדירקטורים הפורשים, מה שייאלץ לעשות תוך זמן קצר.

המהלך עצמו אמור לצאת אל הפועל תחת פיקוח הדוק של בית המשפט, והוא יהיה חסר תקדים בשוק ההון הישראלי - הן בהיקפו והן במשמעויות שלו. כך או כך, לבן משה לא יהיה זמן רב כדי להשלימו.

כאמור, היום נתן בית המשפט את האור הירוק להעברת איי.די.בי לידי קבוצת בן משה ואלשטיין, לאחר שאלה הצליחו להוכיח כי יש ברשותם מקורות המימון הדרושים. השופט, איתן אורנשטיין, הסביר כי "צוות הבדיקה מצא כי אכן בן משה הוא השולט, ולא נמצא גורם שלישי שהוא בעל שליטה פרט אליו".

לבן משה ושותפיו אמר השופט לאחר הפסיקה:  "אנו מפקידים בידיכם חברה רצינית, אלה חברות רציניות. תהיו זהירים, כי לא מדובר רק בכסף שלכם. שיהיה לכם בהצלחה".