בני גנץ: "מתחייב להגביל כהונת ראש ממשלה לשתי קדנציות"

יו"ר כחול לבן הצהיר כי "נתניהו עלול לקדם מלחמת אחים. אזרחי ישראל לא יסלחו לו מהר – אם בכלל". רה"מ: "לפיד וגנץ מדברים על ממלכתיות ובפועל עושים את ההפך הגמור"

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, הצהיר היום (ראשון) כי "ראש ממשלה לא צריך לכהן יותר משתי קדנציות. נתניהו אמר את זה, ולא עמד במילה שלו - כרגיל. אני מתחייב שעם תחילת כהונתי אחוקק חוק המחייב הגבלה של אורך הקדנציה. כשאתה יותר מדי זמן בתפקיד אתה מאבד את הממלכתיות ואת הרצון לשרת אנשים אחרים ולשנות". את הדברים אמר במסיבת עיתונאים של המפלגה. 

בהתייחס למצב בעזה, אמר גנץ כי "אי אפשר שחמאס ייקח את ישראל כבת ערובה. חמאס הוא שקובע היום מתי ואיפה לפגוע בנו ולאן לירות, הוא מחליט מתי לפתוח ומתי לנצור את האש – זה לא סביר. הפרוטקשן גדל ל-40 מיליון דולר. כשחמאס יורה הקבינט לא מתכנס, כשהקבינט מתכנס – הוא דולף. זה לא ביטחון, זאת הפקרות. אי אפשר לקבל הסכמים משפילים. אי אפשר לעשות את אותו הדבר ולחשוב שנקבל משהו אחר".

 בני גנץ ויאיר לפיד מציגים את המצע הכלכלי של כחול לבן
 

בני גנץ ויאיר לפיד מציגים את המצע הכלכלי של כחול לבן ( החדשות 13)

 

יאיר לפיד נשא אף הוא דברים, וטען כי "נתניהו עשה גם דברים טובים אבל קרה לו משהו. פעם היה לו אכפת, היום אכפת לו רק מעצמו. אצל ביבי של פעם הבני דודים לא היו גורפים מיליונים. ביבי של פעם לא היה נותן לסינוואר לעשות סלפי על הגדר בזמן שילדי עזה במקלטים".

עוד הוסיף לפיד כי "הרוטציה לא מורידה לנו קול אחד – נתניהו כל כך הרבה שנים ראש ממשלה שאנשים כבר התרגלו לשיטה שלו ולא מאמינים שיכול להיות שיתוף פעולה עם מישהו אחר. פה יש מושג חדש שנקרא חברות ואמונה בדרך משותפת".

ראש הממשלה נתניהו התייחס לדברים במהלך מסיבת עיתונאים שערך עם נשיא ברזיל, וטען כי "לפיד וגנץ מדברים הרבה על ממלכתיות ובפועל עושים את ההיפך הגמור. הם מאשימים אותי בדברים הזויים - שאני חושב לשלוח מפגעים להרוג את בני גנץ, את הרוסים לרגל אחריו".