בעקבות הכרת טראמפ: מסע אל נופיה וקרבותיה של רמת הגולן

הודעת הנשיא האמריקני כי מדינתו מכירה בריבונות ישראל בגולן החזירה את תשומת הלב הציבורית לאזור. אביגדור קהלני על ההכרזה: "לא אבוש ואגיד שירדו לי דמעות מהעיניים"

הכרזתו של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, כי מדינתו מכירה בריבונות ישראל על רמת הגולן הפנתה מחדש את תשומת הלב הציבורית לאזור, לנופיו ולהיסטוריה העקובה מדם שלו. תוצאותיו של החורף הסוער נראות בכל פינה ברמה. גשמי ברכה ירדו, מילאו את הנחלים וצבעו את הרמה בירוק. גם החרמון נצבע השנה לבן וזכה לעונת הסקי הטובה ביותר שהאתר זוכר מזה שני עשורים.

תושבי רמת הגולן קיבלו את הכרזתו של טראמפ בהתרגשות רבה. בליל ההכרזה נולדה בחוות הסוסים בקיבוץ מרום גולן סייחה צעירה, והיא זכתה לשם מלניה – על שם רעיית הנשיא האמריקני. "אנחנו התחתנו פה בחורש, גם זו הייתה אמירה", סיפרה דפנה שפיצר כספי, מנהלת החווה. "סבא שלי היה בן 94 לחם בכל מלחמות ישראל, הוא סיפר כמה שזה ריגש אותו שזה נעשה כאן, ושהוא גאה שהנכדה שלו ממשיכה פה את הדרך".

 
 
 
 טראמפ חותם הכרה בריבונות ישראל בגולן"
 

טראמפ חותם על הכרה בריבונות ישראל בגולן" ( החדשות 13)

 

"אני מוכרח לומר לך שישבתי בבית וראיתי את הטקס בשידור חי", אמר השר לשעבר אביגדור קהלני, אשר נלחם בזירה הצפונית במלחמת יום הכיפורים – עליה זכה לעיטור הגבורה. "אני אודה ולא אבוש שירדו לי דמעות מהעיניים. זה היה בשבילי רגע מאוד מרגש, אבל חשתי כאב מסוים עבור אלו שנפלו על קדושת המקום הזה לא יכולים להנות מהרגע הזה".