הליכוד לפרקליט המדינה: יש לחקור את אשכנזי על קשריו עם מוזס

המפלגה דורשת משי ניצן לבחון את החלטת בכיר כחול לבן שלא להכניס את העיתון "ישראל היום" לבסיסי צה"ל בזמן כהונתו כרמטכ"ל. זאת, "נוכח יחסיו עם מו"ל ידיעות אחרונות"

מפלגת הליכוד הגישה היום (שישי) תלונה לפרקליט המדינה, שי ניצן, בדרישה לחקור את נסיבות החלטתו של בכיר כחול לבן, גבי אשכנזי, שלא להכניס את העיתון "ישראל היום" לבסיסי צה"ל בתקופת כהונתו כרמטכ"ל. זאת, על פי תלונת המפלגה, נוכח יחסי חברות בינו ובין מו"ל ידיעות אחרונות, נוני מוזס.

במכתב שנשלח לניצן, נטען כי "על פי תמלילים מפרשת הרפז שפורסמו ולא הוכחשו, בחקירתו הודה אשכנזי כי הוא נמצא בקשר עם מוזס, וכי הם מדברים מעת לעת". עוד נכתב כי "אתמול נשאל יוני קורן, שכיהן כראש המטה של שר הביטחון בזמנו, לפשר ההתנגדות של צה"ל להכנסת העיתון 'ישראל היום' לבסיסי צה"ל בתקופת כהונתו של אשכנזי כרמטכ"ל. בתגובה, ענה קורן כי התנגדותו של הצבא לחלוקתו בחינם של העיתון בבסיסים, הייתה מפתיעה. אף שקורן לא קשר את אשכנזי אישית להתנגדות, הרי שהצבא הינו מערכת היררכית שבה המדיניות מוכתבת על ידי אלה העומדים בראשו".

 
 
 
פרקליט המדינה שי ניצן
 

פרקליט המדינה שי ניצן ( חדשות עשר)

 

היות שכך, על פי המפלגה, עולה החשד כי הצבא חסם את חלוקת העיתון על מנת להיטיב עם חברו של אשכנזי, מו"ל ידיעות אחרונות. על כן, דורשים בליכוד כי פרקליט המדינה יחקור "אם היה זה אשכנזי בעצמו או באמצעות שלוחיו, שהורה לחסום את הפצת ישראל היום בבסיסי צה"ל, ואם כן האם כרת אשכנזי עסקה מסוג כלשהו, לרבות באמצעות קבלת סיקור אוהד בקבוצת ידיעות אחרונות, עם חברו הטוב מוזס בתמורה לכך".

אלשיך וגנץ
 

אלשיך וגנץ (רויטרס)

 

ביום רביעי הודיעה הליכוד כי הגישה דרישה ליועץ המשפטי לממשלה לפתוח מיידית בחקירה פלילית נגד גנץ. זאת, בעקבות דוח המבקר שיצא בחריפות נגד התנהלות המשטרה בעסקץ רכש מול החברה שבראשה עמד בזמנו יו"ר כחול לבן.   

"התלונה הוגשה לאור הממצאים החמורים העולים מדוח מבקר המדינה ומעלים חשד שגנץ התקשר באופן לא חוקי עם המפכ״ל לשעבר רוני אלשיך בניסיון לקחת במרמה 50 מיליון שקלים מכספי הציבור לחברת 'המימד החמישי' בראשותו", לשון ההודעה. 

עוד הוסיפו כי "לפי דוח המבקר - החברה של גנץ שיקרה לוועדת המכרזים, גנץ ואלשיך פעלו בחוסר שקיפות, החברה של גנץ גרמה למשטרה הפסד של 4 מיליון שקלים, הפסד שהיה צומח ל-50 מיליון שקלים לולא גנץ פשט את הרגל עוד קודם לכן. התקשורת וגורמי האכיפה קבעו כללי משחק שהציבור חייב לדעת הכול על מועמד לראשות ממשלה לפני הבחירות. בוגי יעלון אף אמר ש'ישראל צריכה ראש ממשלה שאין מה לחקור עליו'. אסור שיהיה דין אחד לנתניהו ודין אחר לבני גנץ. יש להורות על חקירה מיידית של בני גנץ".

מכחול לבן נמסר בתגובה כי "מדובר בדוח העוסק בהתנהלות המשטרה בכל הקשור למכרזים ופטור ממכרזים. בפעילותו של גנץ כיו"ר המימד החמישי לא נפל דופי. לצערנו דווקא בפרשה הביטחונית החמורה שמרחפת מעל ראש הממשלה בנימין נתניהו, מנוע מבקר המדינה מלחקור, בשל חקירת המשטרה בפרשה המתנהלת. אנו מקווים שבסופו של דבר ידע הציבור מדוע נתניהו שיקר ואז הודה שאישר מכירת צוללות מתקדמות למצרים מתחת לאפה של מערכת הביטחון? ואיך זה הגיוני שראש ממשלה מרוויח 16 מיליון ש״ח בעסקת 'צוללות תמורת עמלות'".