"גרם לכולם לחייך": מאות ישראלים באו להלווייתו של חייל בודד

חבריו למחלקה של אלכס סאסקי פרסמו הודעה שבה ביקשו מהציבור להגיע להלווייתו, ורבים נענו לבקשה. אמו: "תודה לכולכם, ישראל וגולני הפכו למשפחה שלו"

מאות ישראלים הגיעו היום (חמישי) לבית העלמין הצבאי בהר הרצל בירושלים כדי לחלוק כבוד אחרון לאלכס סאסקי, חייל בודד בן 28 מארצות הברית, שנמצא שלשום ללא רוח חיים בדירתו, ונסיבות מותו עדיין נבדקות.

חבריו של אלכס, שהגשים חלום כשהתגייס לפני שנתיים לגולני, פרסמו הודעה ברשתות החברתיות בבקשה מהציבור להגיע להלוויה, מאחר והם מוצבים בעזה ולא יכלו להגיע. הציבור הגיע בהמוניו ועטף באהבה את הוריו, שלי וסטיב, שהגיעו ארצה לשבת שבעה על בנם.

 אלכס ססקי ז"ל
 

אלכס ססקי ז"ל ( באדיבות המשפחה)

 

בהלוויה ספדו לו הוריו, חבריו ומפקדו. אמו אמרה: "אני יודעת שכולכם אהבתם את אלכס ואתם זוכרים אותו. אני רוצה להודות לכל אחד ואחד מכם על שבאתם. היינו בטקס הכומתה שלו ולא היה מאושר ממנו לאחר המסע. היו לו יבלות בכפות הרגליים ולא היה לו אכפת. הוא לא התלונן כלל, הוא אהב להיות אתכם". אביו הוסיף: "אני חושב שהוא מעולם לא היה מתאר לעצמו שכולם יהיו כאן בקהל, אבל הוא לא היה מתנגד לכך. זה היה ברור שישראל וגולני הפכו למשפחה שלו".

שמואל היימן, מפקדו, התייחס לאופיו החיובי של אלכס: "האתגרים הגיעו בכל הצורות ומכל הכיוונים. תרבות, פערי גיל, שפה, אבל זה בדיוק מה שכל כך מעורר השתאות. איכשהו, תמיד הייתה מגיעה בדיחה. כשאני שומע אלכס, יש לי דבר אחד מול הפנים, אותך מחייך".

ההלוויה של החייל אלכס סאסקי
 

ההלוויה של החייל אלכס סאסקי (חדשות 13 )

 

אופק אטיאס, חברו, דיבר אף הוא על האופטימיות שהקרין אלכס: "בדיוק דיברנו עליך כל המחלקה. וכולם אמרו שכל זיכרון ממך מעלה בהם חיוך. כזה היית, הבחור שגורם לכולם לחייך. זה שנותן לנו לצחוק גם ברגעים הכי קשים. היית בך אופטימית שהלוואי שהייתי יכול לאמץ. המשפחה שלנו כואבת, ואף פעם לא תהיה שלמה בלעדיך. אנחנו מבטיחים להזכיר אותך, ולהעביר הלאה את הדרך שלך. לעשות הכול עם חיוך, לא משנה כמה זה קשה".