ועד העובדים ישבית הרכבת לי-ם מדי מוצ"ש: "ההנהלה סירבה למו"מ"

עוד הודיע הוועד כי תנועת הרכבות בין הבירה לנתב"ג תופסק בערבי השבוע החל מהשעה 19:30: "חווים תקלות וכשלים מדי יום". תגובת החברה: "פגיעה אנושה בנוסעים"

הנהלת רכבת ישראל הודיעה היום (חמישי) כי ועד עובדי הרכבת ישבית את הקו המהיר שבין ירושלים לנתב"ג החל ממוצאי שבת הקרובה, מדי מוצאי שבת, עד להודעה חדשה. עוד הודיע הוועד כי תנועת הרכבות תופסק בערבי השבוע החל מהשעה 19:30 בערב.

"נוסעי הרכבת חווים את כשלי הקו, הן בהיבט התכנוני והן בהיבט התפעולי, מיום שנפתח ועד היום", נמסר מהוועד. "מאז החל פרויקט החישמול נרתמו עובדי הרכבת לכל המשימות, גם כאלה שנאלצו לבצע בלוחות זמנים בלתי סבירים ובעבודה בשעות נוספות רבות". עוד הוסיפו כי "הנהלת הרכבת מסתירה מנציגות העובדים את הנתונים וההשלכות שיש למעבר הרכבת מדיזל לחשמל, ומסרבת לנהל מו"מ מסודר כדי לשפר את המצב. אנו קוראים להנהלת החברה לקיים מו"מ עם נציגות העובדים כמתחייב, ולחדול מהצעדים החד צדדיים שפוגעים בשירות ברכבת ובעובדים".

בתגובה להחלטת הוועד, הביעה הנהלת הרכבת "חשש כבד מאוד" מהשבתות נוספות מחר וביום ראשון, על רקע הפעלת לוח הזמנים החדש. "אנו קוראים לגילה אדרעי לחדול מהפגיעה האנושה בנוסעים, להישמע להוראות בית המשפט וההסתדרות, ולשלב ידיים עם הנהלת הרכבת בתקופה מאתגרת זו", נמסר מההנהלה.