אושוויץ ופסי רכבת: סרטון מרצ בערבית השווה בין השואה לכיבוש

מאזן אבו סיאם, שהוצב במקום ה-17 ברשימה, העלה קמפיין ובו נכתב כי המפלגה "קוראת לסיום הכיבוש", לצד התמונה מעוררת המחלוקת. מרצ: הסרטון הורד ומשרד הפרסום הושעה

בחירות 2019: סרטון תעמולה של מפלגת מרצ, שפורסם בימים האחרונים בשפה הערבית, הציג ציור של מחנה ההשמדה אושוויץ עם גדרות תיל ופסי רכבת שמובילים אליו, לצד הכיתוב "מרצ קוראת לסיום הכיבוש והקמת מדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל".

מדובר בסרטון שהעלה מאזן אבו סיאם, מספר 17 ברשימת המפלגה, לאתר "בוקרא" בשפה הערבית. המפלגה הסירה את הסרטון והשעתה את משרד הפרסום שהעלה אותו.

 סרטון תעמולה של מפלגת מרצ בשפה הערבית
 

סרטון תעמולה של מפלגת מרצ בשפה הערבית (החדשות 13)

 

עופר שיטרית, מנהל קמפיין מרצ מסר לחדשות 13 כי "מדובר באימג' שלא אושר ולא עלה על דעת קמפיין מרצ. אנחנו מנסים לברר מי ומדוע שתל התמונה בסרטון שלא עבר את נוהל האישור של חומרי הקמפיין, שעוברים אישור אישי שלי". "אנו מקיימים הליך בדיקה אם מדובר בטעות תמימה או שמדובר בחבלה מכוונת בקמפיין מרצ", הוסיף שטרית. "מרגע שידענו על קיומו של הסרטון הוא הורד מיידית מהאוויר ומשרד הפרסום הושעה עד לבירור העניין. צר לנו שיש מי שמשתמש בזכרון השואה על מנת לפגוע במרצ".

מההכרזה על בחירות ועד ההליכה לקלפי: כל הסקרים של חדשות 13

 

בתגובה, מהליכוד נמסר: "הליכוד יגיש תלונה נגד מרצ בעקבות הקמפיין המזעזע שמבזה את זכרון השואה וראוי לכל גינוי. 

לפיד וגנץ כבר סיכמו על הקמת ממשלת שמאל עם מרצ, העבודה ובתמיכת המפלגות הערביות. הבחירה האמיתית היא בין קואליצייה ימנית בהנהגת הליכוד לבין קואליציית שמאל בהנהגת לפיד וגנץ.