ליברמן: "נתניהו טירפד הצעה שלי למכה קשה על חמאס"

יו"ר ישראל ביתנו אמר ל"החדשות" כי הציע מבצע כולל ברצועת עזה, שנדחה ע"י רה"מ, ובאותה נשימה תקף את גנץ: "רמטכ"ל כושל ב'צוק איתן'". על מירי רגב: "עלבון לעם הספר"

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, אמר היום (רביעי) בריאיון ל"החדשות" כי הציע מבצע רחב לפגיעה בחמאס ברצועת עזה, אך נדחה על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו. במקביל תקף ליברמן את יו"ר כחול לבן בני גנץ ואת שרת התרבות והספורט מירי רגב.

ליברמן ביקר את ההתנהלות בסבב הלחימה האחרון ואמר שמדובר בכניעה לטרור: "זו פשיטת רגל ביטחונית וקודם כל מוסרית". הוא האשים את נתניהו בסירוב למהלך צבאי שנועד היה למנוע את האירועים הביטחוניים הנוכחיים: "עם תחילת צעדות השיבה על גדר הרצועה לפני שנה הצעתי בשבוע השני של חודש יולי להתחיל במבצע מקיף וכולל, להנחית מכה קשה, אך ראש הממשלה טרפד את המהלך".

בנימין נתניהו עם אייזנקוט וליברמן בדיון בטחוני בקריה בתל אביב
 

ליברמן כשר הביטחון עם בנימין נתניהו ואייזנקוט בדיון ביטחוני בקריה בתל אביב (עמוס בן גרשום )

 

על מירי רגב אמר כי "הייתה דוברת ההתנתקות ונשארה דוברת ההתנתקות, בינה לבין המחנה הלאומי אין שום קשר. היא עלבון למחנה הלאומי וגם לעם הספר, כמי שמתגאה בזה שמעולם לא קראה ספר של צ'כוב".

לדבריו, כניסתו לממשלה לאחר הבחירות הקרובות תותנה בשינוי דרמטי במאבק בטרור וכבר מסמן לכיוון תיק הביטחון: "אני רוצה לחזור לקריה אבל עם חופש פעולה מוחלט", הוסיף. תנאי שני לדבריו יהיה הפרדת הדת מהמדינה.

ליברמן תקף גם את יו"ר כחול לבן ואת התנהלותו ואמר: "אני ראיתי את גנץ כרמטכ"ל בצוק איתן, אני חושב שזה כישלון מהדהד. אגב, מי שמינה אותו ומי ששיבח אותו זה היה בנימין נתניהו". נוסף על כך ליברמן פקפק ביכולות הניהול שלו: "בן אדם שלא ניהל מערכת אזרחית אחת, לא יכול לקחת את ההגה".