הנדל על הקלטות גנץ: "יש כאלה שחוצים קווים אדומים"

בכחול לבן מנסים למנוע את הנזק שנגרם עקב חשיפת שיחות יו"ר הרשימה. חבר המפלגה רמז כי ייתכן שיריביהם ביצעו האזנות סתר. "לא אתפלא אם יש אמצעים שנועדו לכך"

בחירות 2019: במפלגת כחול לבן מנסים למזער בימים האחרונים את הנזק שנוצר למפלגה בעקבות חשיפת הקלטות היו"ר בני גנץ, שפורסמו ביום ראשון, שבהן נשמע האחרון אומר דברים חריפים נגד ראש הממשלה נתניהו, וכן את הנזק שנוצר לאחר הראיונות האחרונים של גנץ.

בכיר כחול לבן, יועז הנדל, התייחס היום (רביעי) לחשיפת ההקלטות ואמר כי "אני בתחושה שיש פה כאלה שחוצים את הקווים ומוכנים לעשות הכול, ואני לא אתפלא אם יש אמצעים כאלה ואחרים שנועדו לכך. יש היום במדינת ישראל כאלה שאין להם קווים אדומים. זהו. נקודה", את הדברים אמר בריאיון ל"קלמן ליברמן" ב"כאן ב'".

 גנץ בריאיון לחדשות 13
 

גנץ בריאיון לחדשות 13 (החדשות 13)

 

גם הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי התייחס לנושא ואמר כי "אני חושב שהקמפיין שאנחנו רואים, לא רק מול בני,  הוא דוחה ובזוי, אני חושב שזו חרפה". "הרי מי שמינה את בני לתפקיד הרמטכ"לות היה ראש הממשלה, מי שהאריך לא את התפקיד זה היה ראש הממשלה", הוסיף אשכנזי, "מה צריכים לחשוב עכשיו חיילים שנמצאים בעזה, כולל אנשי מילואים, כשראש ממשלה מדבר ככה על רמטכ"ל צהל?".

מספר 3 במפלגה, שר הביטחון לשעבר משה יעלון, אמר בתגובה לקמפיין הליכוד שיצא לאחר פרסום ההקלטות: "איזו שפל, איזו רדידות. בוא נשמע מנתניהו תשובות על פרשות השחיתות שלו. בוא נשמע על מה הוא מתכוון לעשות. מה הוא יעשה אם הוא ימשיך להוביל את המדינה? הוא ישנה משהו ממה שהוא עשה בעשר השנים האחרונות?".

 

הבוקר, כזכור, שר החינוך נפתלי בנט ביקר, בין היתר, את התנהלותה של המערכת הביטחונית, וכן את גנץ: "המערכת הביטחונית היא מאוד מקובעת, מאוד שבלונית ומאוד הססנית. אשאל אותכם – מתי פעם אחרונה צה"ל ניצח? אני חושב שצריך ניעור פה. אני חושב שקצינים מצוינים שהיו לנו בעבר כמו משה תמיר מגולני, שמואל זכאי, שהרחיקו אותם כי דווקא הם המפקדים הכי טובים והכי לוחמניים ואז קידמו כמו כל מיני קצינים פושרים כמו למשל בני גנץ – שהיה מועמד פשרה שמונה אחר כך להיות הרמטכ"ל. שלא יתפעלו אחר כך שצה"ל לא יודע לנצח". 

אתמול, כזכור, בעקבות שורה של ראיונות לא מחמיאים של גנץ מוושינגטון לערוצי הטלוויזיה, נשטפו הרשתות החברתיות, בעידוד צוות הקמפיין של הליכוד, בקטעים מתוכם שמציגים את גנץ באור לא מחמיא וכלא כשיר להנהגה. באחד הסרטונים נשמע גנץ אומר שהוא "יציב לחלוטין", כשהבעת פניו של גנץ מוצגת באופן לא מחמיא. בכחול לבן הגיבו באמצעות סרטון שבו ראש הממשלה בנימין נתניהו משבח את גנץ, בזמן שהיה רמטכ"ל.

מההכרזה על בחירות ועד ההליכה לקלפי: כל הסקרים של חדשות 13

בריאיון לחדשות 13 יו"ר כחול לבן התייחס להקלטות, בהן התבטא באופן חריג נגד רה"מ ואמר כי "אם הייתה לנתניהו דרך שיהרגו אותי – הוא היה עושה את זה". גנץ אמר כי "השיחה הייתה בפורום סגור, חברי ולא מקצועי בהקשר להסתה המאוד חמורה שאנחנו חיים בה". "בנאום השקת הבחירות דיברתי על אתיקה שאיתה צריך להתנהג. לצערי, מערכת הבחירות ברחה למקום הרבה יותר נמוך והרבה יותר נכון. אבל יש רגעים, גם בתקופת מערכת בחירות, שצריך לעצור ולהתנתק. אנחנו לא נתקע מקלות בגלגלי ראש הממשלה או הקבינט או הצבא, אנחנו ניתן להם לפעול ולא ניקח את זה למקומות אחרים".

בתגובה לריאיון בחדשות 13 מסרו מהליכוד: "בני גנץ איבד את זה. ההופעה שלו מדברת בפני עצמה. גנץ מבוהל וחלש. כנראה שגנץ עדיין מאמין שראש הממשלה נתניהו שולח מרצחים להתנקש בו וששלח את הרוסים לפרוץ לטלפון שלו. אדם כזה פרנואיד שאומר שהחודש האחרון היה הקשה בחייו, לא יחזיק אפילו דקה בלחצים בהם עומד ראש ממשלת ישראל בכל יום".