אלי ישי, חדשות 13

בחירות 2019: אלי ישי פרש מהמרוץ לכנסת; יתמוך ביהדות התורה

לאחר שלא התקרב אל אחוז החסימה בסקרים, יו"ר מפלגת יחד הודיע שלא יתמודד בבחירות. בתגובה למהלך, אמר דרעי בשיחות פרטיות: "חבל. עשינו מאמצים שהוא יחזור הביתה לש"ס"

בחירות 2019: יו"ר יחד, אלי ישי, הודיע היום (רביעי) כי הוא פורש מהמרוץ לכנסת. זאת, לאחר שלא הצליח להתקרב אל אחוז החסימה באף אחד מהסקרים האחרונים. ישי קרא לתומכיו להצביע למפלגת יהדות התורה.

לחדשות 13 נודע כי בימים האחרונים ניסו גורמים בש"ס, מפלגתו הקודמת של ישי, להציע לו את תפקיד מנכ"ל רשת "אל המעיין", בניסיון להפשיר את היחסים בין הצדדים, אך ההצעה לא הבשילה.

אלי ישי ואריה דרעי
 

אלי ישי ואריה דרעי (אהרן והב, חדשות 24)

 

יו"ר ש"ס אריה דרעי אמר בשיחות פרטיות בתגובה לתמיכת ישי ביהדות התורה כי "טוב שלא יאבדו הקולות של מחנה הימין, אבל חבל. עשינו מאמצים שיחד יחזרו הביתה לש"ס, למקום הטבעי שלהם, ולא הצלחנו. יכולנו לשים על ההסכם הזה וטו, אבל לא רצינו, כדי שלא יאבדו קולות למחנה הדתי. ניסינו שיהיו איתנו ביחד, זה היה עושה אווירה טובה. אולי יום אחד זה עוד יקרה".

מתנועת ש"ס נמסר בתגובה למהלך כי "ש"ס, בהנהגת מועצת חכמי התורה בנשיאות מרן חכם שלום כהן, וביוזמת יו"ר התנועה השר אריה דרעי, פעלה באופן נמרץ בכדי להגיע לאחדות מלאה של הציבור הספרדי סביב תנועתו של מרן רבנו עובדיה יוסף זצ"ל. לשם כך אף מינתה את בנו של מרן, הגאון רבי דוד יוסף, לשליח מיוחד מול ראש ישיבת כיסא רחמים הגר"מ מאזוז בכדי לקדם זאת. לצערנו, כל מאמצנו לשלום נדחו והם בחרו בדרך אחרת. ש"ס תמשיך להיות הבית של כלל הציבור הספרדי ושל תלמידי מוסדות כיסא רחמים ותפעל בדרך של אחדות בדרכו של מרן זי"ע ומועצת חכמי התורה".

 

כזכור, בחודש פברואר ראש הממשלה נתניהו לחץ על ראשי המפלגות בימין להתאחד, ואלה אכן עשו זאת בסופו של דבר, אך, למרות המאמצים לשלב את ישי ברשימת איחוד מפלגות הימין, בסופו של דבר הוא החליט לרוץ לבדו. זאת, לאחר שסירב להסכים להיות כפוף לסיעה המאוחדת גם אחרי הבחירות. ישי נפגש בערב סגירת הרשימות עם יו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' ויו"ר הבית היהודי רפי פרץ, שדרשו ממנו להביא מכתב תמיכה מהרב מאיר מזוז. ישי לא הצליח להשיג מכתב כזה, ולכן פרץ וסמוטריץ' לא הכניסו אותו לרשימה. 

ישי, לשעבר יו"ר מפלגת ש"ס, זכור כמי שעזב את המפלגה בסכסוך גדול עם יו"ר המפלגה הנוכחי, שר הפנים אריה דרעי. בפברואר האחרון, בניסיון לקרוץ למצביעי הליכוד, הוא השתתף באירוע של חברי הליכוד, "הליכודיאדה", ואף הכין סרטון במיוחד לכבוד האירוע, תוך שהוא עוקץ את דרעי.

מההכרזה על בחירות ועד ההליכה לקלפי: כל הסקרים של חדשות 13

בסרטון ניתן לראות את אלי ישי מגיע לקלפי "הליכודיאדה" ובו מבשרים לו כי הוא זכה במקום הראשון. לאחר מכן, שואלים אותו מדוע הוא לא מתרגש והציעו לו בצל כדי שיעזרו לו לדמוע. כזכור, בעבר פורסם כי דרעי השתמש בבצלים כדי להפיק דמעות ולהיראות נרגש בצילום סרטון תעמולת בחירות.