"זהות איתכם": המפגש המפתיע בין פייגלין לנציגי הקהילה הגאה

המתמודד שידוע בשל התבטאויותיו נגד להט"בים ערך דיון עם נציגיהם: "מה שהשתנה זה יכולת ההכלה". לפי סקר שנערך בקרב הקהילה אחוז התומכים במפלגה - הגבוה בימין

(צילום: יובל מרום)

בחירות 2019: במשך שנים עוררו התבטאויותיו של משה פייגלין נגד קהילת הלהט"ב סערה וביקורת. במסגרת המאמצים המכריעים לקראת הבחירות בעוד שבועיים, נפגש ראש מפלגת זהות עם נציגי הקהילה. "נהיה איתכם כנים עד הסוף. לא נסתיר שום דבר. נאמר לכם את כל האמת, גם כזו שקל לומר לכם ולתקשורת וגם כזו שמסבכת אותנו פוליטית", אמר פייגלין בתחילת המפגש.

קהילת הלהט"ב בעלת כוח אלקטורלי של כחצי מיליון מצביעים ופייגלין שמגייס למפלגתו קהל מגוון, פונה בין היתר, גם אל הקהילה. "מה שאצלי השתנה זה יכולת ההכלה. יושבים ביחד ואנחנו רואים בני אדם, אחד מול השני, ולא איזה דמונים כאלה", הסביר פייגלין.

  משה פייגלין עם נציגי הקהילה הגאה
 

משה פייגלין עם נציגי הקהילה הגאה ( החדשות 13)

 

"בסופו של דבר, אתם לא פרו-הקהילה הגאה, אתם לא בעד לסיים את האפליה", הטיח אוהד חזקי, מנכ"ל האגודה למען הלהט"ב בפני פייגלין,  שהשיב לו: "אני מקשיב לך בכבוד ולכל מילה ואתה זורק אל הקערה אמת ושקר יחדיו. בכל הקשור להתנהלות הפרטית בין שני בגירים, זהות איתכם לגמרי".

בסקר שנערך בקרב הקהילה הגאה, נראה שאחוז התומכים במפלגת זהות הוא הגבוה מבין שאר מפלגות הימין. המפגש המפתיע אמנם לא נשא הסכמה לגבי כל הנושאים, אך בהחלט היה התחלה לדרך ולשיתוף פעולה.