שר בקבינט לאחר הפסקת התקיפות הזמנית: "נתניהו מפקיר את הדרום"

עם הפסקת התקיפות, רה"מ הותקף מימין ע"י בנט וליברמן שקראו לתגובה חריפה, ואף משמאל ע"י יו"ר העבודה. שר בכיר: "חובתו לצאת למבצע לשלילת היכולות הרקטיות של חמאס"

שר בקבינט אמר אתמול (שלישי) כי "נתניהו מפקיר את ביטחון תושבי הדרום. חובתו כמי שאמון על הביטחון לצאת למבצע לשלילת היכולות הרקטיות של חמאס". זאת, לאחר שדווח על השגת רגיעה בין הצדדים. 

שר החינוך ויו״ר הימין החדש, נפתלי בנט, תקף את המדיניות של נתניהו: ״אמרתי מהבוקר שמי שבורח מהטרור - הטרור רודף אחריו, וזה בדיוק מה שקרה. תשובת חמאס לזחילה שלנו להפסקת אש ניתנה הערב. אני קורא לראש הממשלה נתניהו להכריע את חמאס ולא להפוך את תושבי הדרום לבני ערובה שלו. אנחנו יודעים מה צריך לעשות ואיך צריך לעשות. אני קורא לראש הממשלה - תן לצה״ל את הפקודה לנטרל ולנצח את חמאס״.

נפתלי בנט במסע"ת של הימין החדש
 

שר החינוך נפתלי בנט (חדשות 13 )

 

מוקדם יותר אתמול התייחס השר בנט לסבב הלחימה הנוכחי: "מה אנחנו עשינו? הפלנו בניין ריק - ואז אנחנו מספרים לעצמנו שחמאס מורתע והוא לא ראה דבר כזה 40 שנה. ואז אנחנו דוהרים לבקש הפסקת אש". יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן אמר אתמול: "לצערי מדיניות הממשלה הביאה לקריסתה של ההרתעה הישראלית ולאובדן הביטחון ותחושת הביטחון.

גם משמאל העבירו ביקורת על התנהלות נתניהו והממשלה. "אנחנו חזרנו לשנות ה-50. נתניהו החזיר את הביטחון לאין-ביטחון", אמר יו"ר העבודה אבי גבאי.

בתוך כך, לאחר מספר שעות של שקט, נשמעה אמש התרעת "צבע אדום" במועצה האזורית אשכול. כוחות צה"ל זיהו שיגור מאזור חאן יונס, שנפל בשטח פתוח. כמו כן, לאחר הפוגה של מספר ימים בהפגנות הליליות האלימות, החלו להתאסף מפגינים פלסטינים במספר מוקדים בקרבת גבול הרצועה. במקביל, יחידת בלוני הנפץ ברצועה טענה כי פעיליה הצליחו להטיס כלי טיס בלתי מאויש לעבר יישובי עוטף עזה.

בתום הערכת מצב שערך ראש הממשלה בנימין נתניהו עם בכירי המערכת הביטחונית, הורה הרמטכ"ל אביב כוכבי לשלוח חטיבת חי"ר נוספת וגדוד תותחנים לגזרת פיקוד הדרום. זאת לצד הסרת המגבלות שהוטלו אתמול על תושבי עוטף עזה, במועצות האזוריות מרחבים, חוף אשקלון ובני שמעון – ובנתיבות, באופקים ובאשקלון.

בתוך כך, מסתמן כי לבקשת קהיר, משלחת המודיעין המצרי תיפגש היום עם היועץ לביטחון לאומי, מאיר בן שבת, כדי לדון במצב בעזה. על אף הסרת המגבלות גורם מדיני אמר אתמול בערב כי "אין הסכם על הפסקת אש, הלחימה עלולה להתחדש כל רגע. הוחלט על תגבור כוחות והיערכות להמשך".