נאס"א ביטלה הליכת חלל של נשים בלבד: "אין חליפה במידה מתאימה"

למשימה ההיסטורית היו אמורות לצאת לראשונה שתי נשים יחד להחליף סוללה, אך לסוכנות החלל יש רק חליפה אחת בגודל מתאים, ולכן הן יצאו כל אחת במשימה נפרדת

נאס"א, סוכנות החלל האמריקנית, הודיעה אתמול (שני) כי היא ביטלה את הליכת החלל ההיסטורית בה היו אמורות להשתתף לראשונה שתי נשים, בגלל מחסור בחליפה במידה מתאימה.

מוקדם יותר החודש הצהירו בנאס"א ששתי אסטרונאוטיות, אן מקליין וכריסטינה קוך, יקחו חלק במשימה ראשונה מסוגה - הליכה משותפת מחוץ לתחנת החלל כדי להתקין סוללה חדשה. בעבר, משימות שכאלה בוצעו על ידי גברים בלבד או על ידי גבר ואישה. הן היו אמורות לצאת ביום שישי, אבל הייתה רק חליפה אחת שהתאימה במידה.

מקליין יצאה להליכת החלל שבוע שעבר עם אסטרונאוט נוסף מתחנת החלל, וקוך מתוכננת לצאת להליכה בהמשך. כשמקליין לקחה חלק במשימה, היא הפכה לאישה ה-13 שעושה זאת. "קוך תהיה האישה ה-14", הצהירו בנאס"א.

האישה הראשונה שביצעה הליכה בחלל היא האסטרונאוטית הסובייטית סבטלנה סביטסקייה, לפני 35 שנים. למעלה מ-500 אנשים היו בחלל, אבל רק 11% מהם הן נשים. עם זאת, במחזור שבו לקחו חלק מקליין וקוך, חצי מהמשתתפים היו נשים. מאז הקמת תחנת החלל ב-1998, היו למעלה מ-200 יציאות, ובאף אחת מהן לא נכחו נשים בלבד.