דיווח: חמאס יפסיק את הירי - אם ישראל תעצור את התקיפות ברצועה

לפי רשת אל-ג'זירה, ארגון הטרור מסר למשלחת הביטחונית המצרית כי ינצור את האש - אך ורק כשמטוסי חיל האוויר יחדלו מההפצצות. במהלך הלילה שוגרו 30 רקטות לעבר עוטף עזה

חמאס הודיע למשלחת הביטחונית המצרית על כוונתו להפסיק לירות לעבר העוטף, אם התקיפות של צה"ל ברצועת עזה ייפסקו - כך דווח הבוקר (שלישי) ברשת "אל-ג'זירה". כמו כן, גורמים פלסטיניים אמרו כי חילוקי הדעות בין הצדדים קשורים לדרישת המצרים לקבוע הפסקת אש מידית כתנאי להמשך ההידברות.


הדיווח על המגעים להפסקת אש מגיע לאחר שבמהלך הלילה שוגרו למעלה מ-30 רקטות, ובסך הכל בסבב ההסלמה הנוכחי זוהו למעלה מ-80 שיגורים. כמו כן, מטוסי קרב של צה"ל תקפו הלילה 15 יעדי טרור בצפון רצועת עזה ובהם מתחם צבאי של חמאס בבית חאנון ומתחם צבאי של הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני בבית לאהיא. התקיפה בוצעה בתגובה לירי שבוצע מוקדם יותר הלילה לעבר שדרות והמועצות האזוריות שער הנגב, אשכול וחוף אשקלון. 
 

ההריסות בעזה
 

ההריסות בעזה בעקבות תקיפות חיל האוויר

(חדשות 13)

 מפיקוד העורף נמסר כי לא יתקיימו היום לימודים ביישובי עוטף עזה, באשקלון ובנתיבות. התקהלויות והתכנסויות יאושרו בשטח סגור בלבד, בהשתתפות עד 300 איש. מקומות עבודה שאינם חיוניים יפעלו כתיקונם, במידה שקיים בהם מרחב מוגן הולם, ועבודה חקלאית תאושר בתיאום החטיבה המרחבית.
 

כאמור, מקורות פלסטיניים מסרו כי חמאס אינו מעוניין בהסלמה אך לא יסכים להפסקת אש בכל מחיר. הארגון אינו מעוניין להתחייב להפסקת ההפגנות בגדר, להפסקת את העימותים הליליים או לביטול הפגנות "יום האדמה" שמתוכננות ליום שבת. כמו כן, חמאס מסר למצרים שהוא מוכן לעצור כעת את הירי אך ללא התחייבות לעצור את ההפגנות על הגדר ביום שבת או בעתיד.
 

 ההריסות בעזה
 

ההריסות בעזה בעקבות תקיפות חיל האוויר  (חדשות 13)

 בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו המריא הלילה לישראל, בתום ביקורו בוושינגטון. עם עלייתו למטוס, התייחס ראש הממשלה לסבב ההסלמה בדרום ואמר: "נתנו תגובה מאוד עוצמתית, וחמאס צריך לדעת שלא נהסס להיכנס ולעשות את כל הצעדים הדרושים, בלי קשר לתאריך - רק לצרכים של ביטחון ישראל. אני חוזר לארץ לטפל בדברים החשובים".
 

יו"ר הימין החדש נפתלי בנט התייחס לדיווחים על הפסקת האש ואמר: "הפסקת אש ברגעים אלה תהיה רוח גבית לטרור. אין מדינה בעולם שלא תגבה מחיר על טילים על אזרחיה, ואין מדינה בעולם שדם אזרחיה הפקר כפי שאנו חווים בימים האחרונים. הפצצת מבנים ריקים מסכנת את הרתעת ישראל ומביאה עלינו את הטילים הבאים. אני נמצא הלילה עם תושבי עוטף עזה, ואעשה הכל כדי לא לאפשר לביזיון כזה לקרות. אין ולא יהיו אזרחים סוג ב' בישראל".

(בווידאו: תיעוד מתקיפת מבנים צבאיים של חמאס על ידי חיל האוויר)