הפיגוע בצומת אריאל: צה"ל הודיע למשפחת המחבל כי ביתו ייהרס

ההודעה נמסרה למשפחתו של עומאר אבו לילא, כשבוע לאחר שחוסל בידי כוחות הביטחון. במקביל, חתם מפקד פיקוד מרכז על צו הריסה לבית שבו התגורר המחבל שרצח את אורי אנסבכר

הבוקר (שלישי) צה"ל הודיע למשפחת המחבל עומאר אבו לילא, שביצע את הפיגוע בצומת אריאל, על כוונתו להרוס את הדירה שבה התגורר. במקביל, חתם מפקד פיקוד מרכז, אלוף נדב פדן, על צו הריסה לבית שבו התגורר המחבל ערפאת ארפעיה, שרצח את אורי אנסבכר ביער בסמוך לעין יעל בירושלים. הצו נחתם לאחר שנדחתה השגה שהגישה המשפחה נגד ההריסה. בפיגוע שאירע בשבוע שעבר נדקר למוות סמ"ר גל קיידאן ונורה למוות הרב אחיעד אטינגר. כמו כן, חייל נוסף נפצע קשה.

למשפחתו של אבו לילא קיימת אפשרות להגיש השגה על ההחלטה עד ל-31 במארס. מנגד, צו ההריסה לביתו של ארפעיה, ייכנס לתוקפו ביום חמישי. כמו כן, במהלך הלילה עצרו כוחות הביטחון תשעה פלסטינים החשודים במעורבות בפעילות טרור ובהפרות סדר. החשודים הועברו לחקירה.

 
 
 
 עומאר אבו לילה
 

עומאר אבו לילה ( חדשות 13)

 

כמו כן, במהלך סריקות של כוחות הביטחון למציאת אמצעי לחימה בלתי חוקיים בכפר בית פג'ר שבמרחב החטיבה המרחבית עציון ובכפר אבו דיס שבמרחב החטיבה המרחבית בנימין תפסו הכוחות נשק בייצור עצמי. הממצאים הועברו לידי כוחות הביטחון.

כאמור, בשבוע שעבר אבו לילא, חוסל בידי כוחות הביטחון, בכפר עבווין הסמוך לרמאללה. בעקבות מידע שהגיע לשב"כ, כוח ימ"מ צר על המבנה שבו התבצר המחבל, ובמקום התפתחו חילופי אש, שבמהלכם כאמור, נורה המחבל למוות. בקרב כוחות הביטחון לא היו נפגעים באירוע.

על פי דיווחים פלסטיניים, פלסטינים נוספים נפצעו במהלך חילופי האש. 11 פלסטינים נפצעו מהפרות הסדר שהתפתחו בכפר, כתוצאה מכניסת כוחות הביטחון. ראש הכפר עבווין אמר לכלי תקשורת פלסטיניים כי הכוחות המיוחדים שנכנסו למקום הגיעו במשאיות להובלת ירקות, ואחריהן הגיעו כלי רכב רבים של צה"ל.