הטיל פוגע - והבניין מתמוטט: תיעוד מתקיפת מתחמי חמאס

בסרטון שפרסם דובר צה"ל ניתן לראות את תקיפות חיל האוויר נגד מבנים צבאיים של ארגון הטרור. במהלך הלילה תקף הצבא 15 מטרות בצפון רצועת עזה

אש בדרום: צה"ל פרסם הבוקר (שלישי) תיעוד מתקיפת מבנים צבאיים של ארגון הטרור חמאס אמש ברצועת עזה. בתיעוד ניתן לראות מספר מבנים ברצועה שנהרסו כליל על ידי תקיפות חיל האוויר הישראלי ואת העשן המיתמר בעקבות התקיפה.

במהלך הלילה תקפו מטוסי קרב של צה"ל 15 יעדי טרור בצפון רצועת עזה, ובהם מתחם צבאי של חמאס בבית חאנון ובדיר אל-בלח ומתחם צבאי של הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני בבית להיא. התקיפה בוצעה בתגובה לירי שבוצע מוקדם יותר הלילה לעבר שדרות והמועצות האזוריות שער הנגב, אשכול וחוף אשקלון. 

בעקבות האירועים, בוטלו הלימודים ביישובי העוטף, בבאר שבע, באשדוד, בקרית גת, בקריית מלאכי, בנתיבות, באשקלון ובגן יבנה. מנגד, באוניברסיטת בן גוריון, הלימודים יתקיימו כסדרם.

 תיעוד התקיפות בעזה
 

תיעוד תקיפות חיל האוויר בעזה (דובר צה"ל)

 


מדובר צה"ל נמסר כי לא בוצעו תקיפות החל מהשעה חמש לפנות בוקר. במקביל, נמסר כי מסביבות השעה 03:30 לפנות בוקר לא נורו רקטות אל עבר שטח ישראל. 


כמו כן, במהלך הלילה שוגרו למעלה מ-30 רקטות, ובסך הכל בסבב ההסלמה הנוכחי זוהו למעלה מ-80 שיגורים. זאת, חרף הודעת דובר חמאס, פוזי ברהום, על הצלחת המאמצים המצריים להשיג הפסקת אש בין הצדדים. 

ההריסות בעזה
 

ההריסות בעזה (חדשות 13 )

 

מפיקוד העורף נמסר כי לא יתקיימו היום לימודים ביישובי עוטף עזה, באשקלון ובנתיבות. התקהלויות והתכנסויות יאושרו בשטח סגור בלבד, בהשתתפות עד 300 איש. מקומות עבודה שאינם חיוניים יפעלו כתיקונם, במידה שקיים בהם מרחב מוגן הולם, ועבודה חקלאית תאושר בתיאום החטיבה המרחבית.
 

מקורות פלסטיניים מסרו כי חמאס אינו מעוניין בהסלמה אך לא יסכים להפסקת אש בכל מחיר. הארגון אינו מעוניין להתחייב להפסקת ההפגנות בגדר, להפסקת את העימותים הליליים או לביטול הפגנות "יום האדמה" שמתוכננות ליום שבת. כמו כן, חמאס מסר למצרים שהוא מוכן לעצור כעת את הירי אך ללא התחייבות לעצור את ההפגנות על הגדר ביום שבת או בעתיד.

 ההריסות בעזה והראש קרב מהרקטה שנחתה בשדרות
 

ההריסות בעזה והראש קרב מהרקטה שנחתה בשדרות (שמואל מויאל)

 

בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו המריא הלילה לישראל, בתום ביקורו בוושינגטון. עם עלייתו למטוס, התייחס ראש הממשלה לסבב ההסלמה בדרום ואמר: "נתנו תגובה מאוד עוצמתית, וחמאס צריך לדעת שלא נהסס להיכנס ולעשות את כל הצעדים הדרושים, בלי קשר לתאריך - רק לצרכים של ביטחון ישראל. אני חוזר לארץ לטפל בדברים החשובים".

אמש פגעה רקטה ששוגרה מרצועת עזה ישירות בבית בשדרות וגרמה לנזק אך ללא נפגעים. במטח לעבר נתיבות ישנם שני נפגעי חרדה. שלמה מוסקוביץ', שביתו נפגע, סיפר: "הייתי בבית, שמעתי צבע אדום, רצתי למרחב מוגן ושמעתי פיצוץ חזק. בשלב הזה ראיתי את הבית אפוף עשן, נכנסתי לחדר של הילד וראיתי את החדר הרוס וראש הנפץ על הריצפה. אין ספק שקרה לי נס".

 תקיפות צה"ל ברצועה
 

תקיפות צה"ל ברצועה ( החדשות 13)