גנץ באיפא"ק: "האיראנים מכירים אותי, לא רק מהטלפון הנייד שלי"

יו"ר כחול לבן על ההסלמה בדרום: "חמאס שכחו מה קרה לג'עברי, הם יודעים מה יקרה למי שיפגעו באנשינו". על המאבק סביב אופי הכותל: "לא בדקתי למי יש כיפה מתחת לקסדה"

  • פורסם ב:
  • 25/03/2019 15:54
  • |
  • עודכן ב:
  • 25/03/2019 17:25
  • |
  • כתבים:
  • יוסף ישראל

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, נאם היום (שני) בוועידת איפא"ק במרכז הכנסים בוושינגטון ואמר: "אני אומר לאיראנים, אתם מכירים אותי ואת חבריי, לא רק מהטלפון הנייד שלי. במשמרת שלי לא תהפכו למעצמה אזורית ולא אהסס להשתמש בכוח אם יידרש".

"העם האיראני מחכה לשחר של יום חדש, כזה שאני מקווה שנראה עוד בימי חיינו. עד אז תנו לי לומר לכם: חזבאללה, חמאס, אל-קאעידה ודאע"ש – נפגשנו בעבר בשדה הקרב ואתם יודעים מה התוצאה. המציאות בדרום בה ילדים מבלים את הלילות במרחבים מוגנים וראשי חמאס חוגגים – חייבת להיגמר עכשיו", אמר. גנץ התייחס להסלמה בדרום ואמר: "ראשי חמאס שכחו מה קרה לאחמד ג'עברי, הם יודעים מה יקרה למי שיפגע באנשינו – כמו לכל טרוריסט אחר. נשמור על היתרון הצבאי שלנו ונשוא על ביטחוננו בים, ביבשה ובאוויר, ואפילו מתחת לים".

"לאלו שרוצים לפתוח דף חדש – נושיט ידינו לשלום ונדבר עם כל מנהיג ערבי שיביע כנות לגבי הליך השלום. בכל הסכם עתידי, לא נתפשר על נושאים אלו: ירושלים תמיד תהיה בירת ישראל. עמק הירדן תמיד ישאר בידיים ישראליות ויהיה הגבול שלה. לא ניסוג מרמת הגולן".

 
 
 
 גנץ נואם בוועידת איפא"ק
 

גנץ נואם בוועידת איפא"ק ( החדשות 13)

 

גנץ נגע בירי הרקטה הבוקר לעבר השרון: "מחשבותינו ותפילתנו עם המשפחה שביתה נפגע מרקטה. העם היהודי חי עם תזכורת מתמדת לאויבינו ושונאינו. השנאה הזאת הציתה מאה שנים של סכסוך, והיא הדבר היחיד שיש לאויב שלנו בידיים. כי השנאה הזאת היא כל מה שהם חיים בשבילו".

גנץ המשיך: "הישראלים חיים בשביל תקווה, בשביל ההבטחה של עתיד טוב יותר. אלו שמחפשים חיים הם תמיד חזקים מאלו שמחפשים את המוות. המנהיגים של חמאס – לא תשנו את המצב הזה". גנץ התייחס להחלטתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להקדים את חזרתו מארה"ב, ישר לאחר הפגישה עם הנשיא טראמפ, ואמר: "נתניהו עשה נכון שחזר לישראל, ואני אחזור היום. ואם יהיה צורך אצטרף למאבק. דבר אחד אני יודע – ישראל תמיד מצליחה לצאת מהעימותים האלה".

יו"ר כחול לבן גינה על בימת ועידת איפא"ק את ההסכם בין נתניהו לאיחוד מפלגות הימין ואמר כי "הכהניסטים לא ינהלו לנו את המדינה. גזענים לא ינהלו את המוסדות שלנו ולא ניתן לשחיתות לחלחל בשום אופן. לנגד הפוליטיקאים צריכה לעמוד רק טובתה של ישראל".

בני גנץ נואם בוועידת אייפאק
 

בני גנץ נואם בוועידת אייפאק (חדשות 13 )

 

גנץ התייחס למאבק סביב אופיו של הכותל המערבי ואמר: "כרמטכ"ל לשעבר וכמנהיג עתידי של ישראל, אני יודע שסוג הכוח שלנו מבוסס על היכולת שלנו להישאר מאחודים. בברגן בלזן לא שאלו האם מישהו רפורמי, קונסרבטיבי או אורתודוקסי. לפני שיצאתי לקרב מעולם לא בדקתי למי יש כיפה מתחת לקסדה שלו. זה אולי עוזר לפוליטיקאים, אבל זה קורע את המרקם העדין של החברה הישראלית. יש לי כומתת צנחנים שהייתה שייכת לאחד ממשחררי הכותל. אני יכול לומר לכם בבירור: הכותל די ארוך דיו בשביל כולם".

לבסוף, גנץ פנה לנשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ: "הנשיא טראמפ הוא פרטנר אמיתי וחבר של ישראל. תודה שהכרת בירושלים כבירתנו. תודה על שהכרת בשליטה הישראלית ברמת הגולן. אנחנו רוצים שכל האמריקנים, רפובליקנים ודמוקרטים, שיתקדמו איתנו ברוח האחדות חוצת המפלגות". 

סגן הנשיא האמריקני, מייק פנס: "ארה"ב לעולם לא תנהל מו"מ עם חמאס"

סגן נשיא ארצות הברית, מייק פנס, נאם לאחר גנץ בוועידת איפא"ק. "אחרי ההתקפה על ישראל, אנחנו מוכנים לומר שהתמיכה שלנו בצה"ל מעולם לא הייתה חזקה יותר. הירי היום לשרון מוכיח שחמאס לא שותף לשלום, אלא ארגון טרור שמבקש להשמיד את ישראל. ארצות הברית לעולם לא תנהל מו"מ עם חמאס". כמו כן, התייחס לאיראן ואמר: "לא נאפשר התבססות נשק גרעיני במזרח התיכון".

פנס התייחס לביקורת של הדמוקרטים נגד ישראל ואמר: "אין מקום לאנטישמיות בקונגרס". עוד הוסיף כי "אם מדברים על פרו-ישראל, הרשו לי למסור דרישת שלום מחבר שלי, מישהו שההיסטוריה כבר הוכיחה שהוא החבר הכי טוב של ישראל שאי פעם ישב בבית הלבן. ברכות מהנשיא ה-45 של ארה"ב – דונלד טראמפ".

 מייק פנס נואם בכנס איפא"ק
 

מייק פנס נואם בכנס איפא"ק ( החדשות 13)

 

שגרירת ארצות הברית באו"ם לשעבר, ניקי היילי, דיברה גם היא בכנס איפא"ק: "מה שמעניין זה שאני יכולה להבטיח שבאו"ם הייתה הבוקר שתיקה. הם לא מדברים על חמאס, לא על האנשים שנהרגו, שום דבר. אם זה היה מישהו מהמדינות שבמועצת הביטחון – כבר היו מכנסים אותה".

"נפגשתי עם כמה מדינות ערביות ודיברנו על המלחמה בתימן, והם כעסו שבתימן לא עושים כלום", המשיכה היילי, "אז אמרתי להם, 'אם אתם כועסים על המלחמה בתימן – מה ההבדל בין חמאס לישראל?'. אחרי הפגישה אמרו לי שאני צודקת, אבל שהם חייבים לעשות את זה למען המצביעים שלהם".

 ניקי היילי בכנס איפא"ק
 

ניקי היילי בכנס איפא"ק ( החדשות 13)

 

מאוחר יותר הערב ינאמו גם מייק פומפאו, שר החוץ האמריקני, הסנאטור צ'אק שומר, מנהיג הבית הדמוקטי וקווין מק'ארתי, מנהיג הבית הרפובליקני. מחר היה צפוי רה"מ נתניהו לנאום אף הוא, אך נאלץ לחזור לישראל בעקבות ירי הרקטה לעבר השרון.