הסוהר שנדקר בקציעות: "היה חשש שפגעו לי בעורק - זה היה מלחיץ"

כלאי שגיא שילואן, שנפגע מדוקרן מאולתר במהלך התפרעות האסירים הביטחוניים בכלא: "בנס הכל בסדר". ארדן: "כל המעורבים ישלמו מחיר כבד" • ניסיון דקירה נוסף אירע במקום

  • פורסם ב:
  • 25/03/2019 11:50
  • |
  • עודכן ב:
  • 25/03/2019 12:38
  • |
  • כתבים:
  • אלמוג בוקר

כלאי שגיא שילואן, קצין שב"ס שנפצע מדוקרן מאולתר במהלך המהומות אמש בכלא קציעות, סיפר הבוקר (שני) על האירוע אתמול. "בהתחלה היה חשש שפגעו לי בעורק, זה היה מאוד מלחיץ וחמור. בבית החולים הצליחו לעצור את הדימום והתברר שזה רק קרוב מאוד לעורק. בנס הכל בסדר".

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, ביקר את הקצין בבית החולים סורוקה ואמר: "האירוע אתמול הוא חמור, מחבלי חמאס תקפו ודקרו סוהרים. מיסוך הסלולר הוא הכרחי וחיוני ונמשיך ליישמו". "שב"ס הגיב אתמול בנחישות  וסיים אותו באופן מהיר ומקצועי", הוסיף ארדן. "כל המעורבים ישלמו מחיר כבד".

בתוך כך, במהלך חיפוש שערכו הבוקר סוהרים בבית הסוהר קציעות, ניסה אסיר לשלוף דוקרן. הסוהרים השתלטו עליו ומנעו את הפגיעה.

בווידאו: יחידות מיוחדות של שב"ס בחיפוש בכלא קציעות >> 

כאמור, אסירי חמאס דקרו אמש שני סוהרים בכלא קציעות שבנגב במהלך התפרעות. שילואן נפצע בינוני מדקירה בצווארו ופונה במסוק לבית החולים סורוקה. סוהר נוסף נפצע קל בידו. 12 אסירי חמאס נפצעו באירוע ופונו לבית החולים באמצעות מסוק. כוח מצדה, הכוח המיוחד של שירות בתי הסוהר, הגיע למקום והשתלט על האירוע. הרקע למתיחות - חסימת הקליטה בטלפונים הניידים כדי למנוע מהאסירים לתכנן פעולות טרור מתוך הכלא.

בווידיאו: כלאי שגיא שילואן שנדקר במהומות בקציעות

במהלך ההתפרעויות נפצעו 12 אסירים מתוכם שניים במצב קשה, אחד במצב קל-בינוני והיתר במצב קל. על פי דיווח פלסטיני, מבצעי הדקירות הם עודיי סאלם, תושב בית לחם ואסלאם ושאחי מג’נין. חבר הלשכה המדינית של חמאס והאחראי מטעמה על סוגיית האסירים הפלסטינים, מוסא דורין, מסר כי "בבתי הכלא הישראליים מתבצעות כרגע התקפות פראיות חסרות תקדים נגד אסירים בלתי חמושים, וכי התנועה מטילה על ממשלת ישראל ועל שב"ס את האחריות לחייו של כל אסיר פלסטיני".

הג'יהאד האסלאמי הוסיף כי הוא מטיל את האחריות לשלום האסירים הפלסטינים על ישראל. לפי הודעת הארגון, "מדובר בהסלמה מסוכנת שהאחראי הישיר לה הוא גלעד ארדן הטרוריסט וממשלת הכיבוש".

 פעילות חיפוש על ידי יחידות מיוחדות של שב״ס בקציעות הבוקר
 

פעילות חיפוש על ידי יחידות מיוחדות של שב״ס בקציעות הבוקר (שב"ס)

 
פעילות חיפוש על ידי יחידות מיוחדות של שב״ס בקציעות הבוקר
 

פעילות חיפוש על ידי יחידות מיוחדות של שב״ס בקציעות הבוקר ( שב"ס)

 

בהודעת שב"ס נמסר כי בעקבות פעילותם לסיכול ניסיונות הכוונת טרור מתוך בתי הסוהר ובעקבות הודעת חמאס על צעדי מחאה, הם ייערכו לתרחישים שונים, ובהם תקיפת אנשי סגל, הפרת משמעת באגפים וחבלה באמצעים ובציוד. משב"ס נמסר כי הובהר לאסירים כי כל פעולה מסוג זה תיענה בתגובה תקיפה, זאת כדי לשמור על ריבונות שב"ס בבתי הסוהר ובמטרה לסכל כל פעילות עוינת.

מבצעי פיגוע הדקירה נגד הסוהרים בכלא קציעות
 

מבצעי פיגוע הדקירה נגד הסוהרים בכלא קציעות ( חדשות 13)