חלונות מנופצים וקירות חרוכים: כך נראה הבית שנפגע מרקטה בשרון

בתיעוד מהזירה ניתן לראות את ההרס הרב שנגרם למבנה במושב משמרת, שקרס כתוצאה מפגיעה ישירה של רקטה ששוגרה מעזה. "דבר ראשון הרגשנו פחד - לא שמענו את האזעקה"

בתיעוד מזירת הנפילה במושב משמרת שבשרון, שבו פגעה הבוקר (שני) רקטה ששוגרה מעזה, ניתן לראות את ההרס הרב שנגרם למבנה כתוצאה מהפגיעה הישירה. הבית שנפגע הוא בית פרטי בן חמישה חדרים, והרקטה ככל הנראה פגעה במסדרון המחבר בין שני אגפיו. ניכר כי הפגיעה הישירה הביאה לקריסה של המבנה ולנזק רב. רצפת הבית מכוסה כליל בקורות עץ שבורות, חלונות מנופצים וחפצים שבורים. קירת הבית נפגעו גם כן, נשברו בחלקם ונחרכו.

עידו, שכן המשפחה שגר מול הבית שנפגע, סיפר: "לא שמענו את האזעקה, שמעתי רק את הפיצוץ. דבר ראשון הרגשנו פחד, הילדים הקטנים ממש במצוקה. אנחנו מכירים את המשפחה, משפחה טובה, עם ילדים, דברים כאלה לא צריכים לקרות. אנחנו מצפים לתגובה, שדבר כזה לא יעבור בשקט". עוד הדגיש כי "זה לא בסדר שלא שמענו את האזעקה. האזעקה חלשה ולא הגיעה לכל חלקי המושב, שהוא יחסית גדול".

 
 
הריסות הבית שנפגע מרקטה במושב משמרת שבשרון
 

הריסות הבית שנפגע מרקטה במושב משמרת שבשרון ( פיקוד מרכז)

 

בווידאו: תיעוד רחפן מזירת הנפילה  (צילום: אופיר רותם)

כאמור, מוקדם יותר הבוקר שוגרה רקטה מרצועת עזה לעבר שטח ישראל, ופגעה בבית פרטי במושב משמרת שבשרון - וגרמה לקריסתו ולפציעתם של שבעה בני אדם, בהם אחת באורח בינוני ושישה, בהם ילדים, במצב קל. שני כלבים של המשפחה נהרגו מהפגיעה. טרם הפגיעה נשמעו אזעקות ברחבי השרון, מועצה אזורית עמק חפר והשכונות המזרחיות של נתניה. 

שבעת הפצועים פונו בתחילה לבית החולים מאיר בכפר סבא לקבלת טיפול רפואי. שישה הם בני משפחה אחת, מתוכה נפצעה בינוני הסבתא, כבת 60. מאוחר יותר התברר כי פציעתה מורכבת יותר משחשבו בתחילה, והיא הועברה לבית החולים בילינסון להמשך טיפול.  

זוג ההורים, כבני 30, שנפצעו באורח קל ושני ילדיהם, כבני שלוש וחצי שנה, נפצעו באורח קל. פצועה נוספת, בת 12, היא בת למשפחה השכנה ונפגעה אף היא באורח קל. בנוסף הוזנקו צוותי מד"א לטיפול במספר נפגעי חרדה בודדים ובשתי נשים כבנות 70 שנפלו ונחבלו קלות בדרכם למרחב המוגן ופונו לבית חולים לניאדו במצב קל. 

 הריסות בית ביישוב משמרת שנפגע מרקטה
 

הריסות בית ביישוב משמרת שנפגע מרקטה ( דן אסולין)

 

מוקדם יותר קיים ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו התייעצויות ביטחוניות טלפונית עם הרמטכ"ל, ראש השב"כ, ראש המל"ל ובכירי מערכת הביטחון. נתניהו, השוהה כעת בוושינגטון לרגל כנס איפא"ק, החליט לקצר את ביקורו בארה"ב ולשוב לישראל לאחר פגישתו עם הנשיא דונלד טראמפ. בהיעדר ראש הממשלה, ימלאו את מקומו בישיבת הממשלה השר יריב לוין ובכינוס הקבינט המדיני-ביטחוני השר יואב גלנט.

"לפני דקות אחדות סיימתי שיחת עדכון והתייעצות עם הרמטכ"ל, ראש השב"כ וראש המל"ל", אמר נתניהו. הייתה כאן התקפה נפשעת על מדינת ישראל ואנחנו נגיב בעוצמה. לאור האירועים הביטחוניים החלטתי לקצר את הביקור בארה"ב. בעוד שעות אחדות אפגש עם הנשיא טראמפ ומיד לאחר מכן אשוב לארץ כדי לנהל את הפעולות שלנו מקרוב".

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, תקף בחריפות את ראש הממשלה. "נתניהו איבד את הביטחון ואזרחי ישראל חווים שוב אזעקה ופגיעה ישירה בבית, הפעם בשרון", כתב בטוויטר גנץ, השוהה בוושינגטון – שם נמצא גם ראש הממשלה, לקראת כינוס איפא"ק. "המציאות שבה חמאס הופך את ישראל לבת ערובה היא חסרת תקדים ובלתי נתפסת. מדובר בפשיטת רגל ביטחונית ונתניהו חייב לארוז מיד ולשוב לישראל כדי לטפל בהסלמה החמורה".

לפי גנץ, "מי שאינו מגיב בתוקפנות וכוח ומשלם פרוטקשן לחמאס, מתייחס בביטול להתקפות על תושבי הדרום, וזלזל בהתקפה על תל אביב מקבל כעת טילים על השרון. האם גם עכשיו תנוח דעתו עם הודעת חמאס על טעות, או שיואיל סוף סוף להתרכז בביטחון אזרחי המדינה ולא בעיסוק בענייניו המשפטיים. שולח החלמה מהירה לפצועים".