אסירי חמאס דקרו שני סוהרים בכלא קציעות - אחד פצוע בינוני

במהלך התפרעות, פגעו האסירים באמצעות דוקרן מאולתר במפקד המשמרת. קצין אחר נפצע קל בידו במהלך ההשתלטות. 12 אסירים נפצעו במהלך האירוע - שניים מהם במצב קשה

אסירי חמאס דקרו אמש (ראשון) שני סוהרים בכלא קציעות שבנגב במהלך התפרעות, אחד מהם, כלאי שגיא שילואן, נפצע בינוני מדקירה בצווארו ופונה במסוק לבית החולים סורוקה. סוהר נוסף נפצע קל. 12 אסירי חמאס נפצעו באירוע ופונו לבית החולים באמצעות מסוק. כוח מצדה, הכוח המיוחד של שירות בתי הסוהר, הגיע למקום והשתלט על האירוע. הרקע למתיחות - חסימת הקליטה בטלפונים הניידים כדי למנוע מהאסירים לתכנן פעולות טרור מתוך הכלא.

כאמור, 12 אסירים נפצעו, מתוכם שניים במצב קשה, אחד במצב קל-בינוני והיתר במצב קל. משב"ס נמסר כי במהלך פינוי אגף 4 לאגף 3, שני אסירים שנשארו אחרונים במתחם דקרו שני קצינים, האחד הוא מפקדת המשמרת, בדרגת כלאי, שנפצע בינוני. השני הוא קצין אגף המבצעים של המתחם. על פי דיווח פלסטיני, מבצעי הדקירות הם עודיי סאלם, תושב בית לחם ואסלאם ושאחי מג’נין. מ"מ נציב שב"ס, גונדר אשר וקנין, הגיע לבית החולים כדי לבקר את שילואן. 

מבצעי פיגוע הדקירה נגד הסוהרים בכלא קציעות
 

מבצעי פיגוע הדקירה נגד הסוהרים בכלא קציעות ( חדשות 13)

 

חבר הלשכה המדינית של חמאס והאחראי מטעמה על סוגיית האסירים הפלסטינים, מוסא דורין, מסר כי "בבתי הכלא הישראליים מתבצעות כרגע התקפות פראיות חסרות תקדים נגד אסירים בלתי חמושים, וכי התנועה מטילה על ממשלת ישראל ועל שב"ס את האחריות לחייו של כל אסיר פלסטיני".

הג'יהאד האסלאמי הוסיף כי הוא מטיל את האחריות לשלום האסירים הפלסטינים על ישראל. לפי ההודעה, "מדובר בהסלמה מסוכנת שהאחראי הישיר לה הוא גלעד ארדן הטרוריסט וממשלת הכיבוש".

השר לבטחון הפנים, גלעד ארדן, מסר בתגובה לאירוע: "תקיפת סוהרינו בכלא קציעות על ידי מחבלי החמאס חמורה מאד ומוכיחה שוב ששירות בתי הסוהר נמצא כיום בחזית המאבק בטרור. נמשיך להילחם בטרור גם בתוך בתי הכלא ולמנוע הכוונת פיגועים מתוך הכלא כנגד אזרחי ישראל. ההתקפות לא ירתיעו אותנו מלהפעיל את החסמים הסלולריים שמונעים טרור והן רק ממחישות את חשיבות הפרוייקט. אני שולח רפואה שלמה ללוחמי שב"ס הפצועים ומחזק את הסוהרים שפועלים בנחישות אל מול המחבלים".

בווידאו: מ"מ נציב שב"ס מבקר את הפצוע בביה"ח סורוקה (צילום: דוברות שב"ס)

בהודעת שב"ס נמסר כי בעקבות פעילותם לסיכול ניסיונות הכוונת טרור מתוך בתי הסוהר ובעקבות הודעת חמאס על צעדי מחאה, הם ייערכו לתרחישים שונים, ובהם תקיפת אנשי סגל, הפרת משמעת באגפים וחבלה באמצעים ובציוד. משב"ס נמסר כי הובהר לאסירים כי כל פעולה מסוג זה תיענה בתגובה תקיפה, זאת כדי לשמור על ריבונות שב"ס בבתי הסוהר ובמטרה לסכל כל פעילות עוינת.

 פינוי פצועים מאירוע הדקירה בבתי הכלא קציעות
 

פינוי פצועים מאירוע הדקירה בבתי הכלא קציעות ( החדשות 13)

 
 אסירים ביטחוניים
 

אסירים ביטחוניים ( החדשות 13)