גנץ: "אם הייתה לנתניהו דרך שיהרגו אותי – הוא היה עושה את זה"

בהקלטות משיחה שערך בפורום מצומצם, יו"ר כחול לבן אמר כי לא פוסל תרחיש שבו רה"מ הפעיל את הרוסים כדי שיפרצו למכשירו לסלולרי. על החקירות: "הוא יודע שהוא הולך לכלא"

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, נשמע בהקלטות מתוך שיחה סגורה בפורום מצומצם שפורסמה הערב (ראשון) בחדשות 13, מתבטא באופן חריג נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואף לא פסל אפשרות לפיה נתניהו הפעיל את הרוסים כדי שיפרצו למכשירו הסלולרי.

"אם הייתה לו (לנתניהו) דרך שאני אפגע, שיהרגו אותי, הוא היה עושה את זה", אמר גנץ, שנפגע מחשיפת דבר הפריצה לטלפון הנייד שלו ומהרמיזות של נתניהו באשר לתוכנן. "אם בנימין נתניהו הבסיסי, שאני מכיר, היה רוצה שאני אפגע? התשובה היא לא. האם בנימין נתניהו של ערב הבחירות הזה מוכן שאני אפגע? כן, לצערי אני אומר את זה".

 גנץ נואם בחיפה
 

גנץ נואם בחיפה ( החדשות 13)

 

בהקלטות נשמע יו"ר כחול לבן כשהוא מביא בחשבון אפשרות שאיראן עומדת מאחורי מתקפת הסייבר. אבל, באותה נשימה, לא פוסל תרחיש של שיתוף פעולה בין נתניהו לבין הקרמלין במוסקבה נגדו. "אוקיי, (אם) זה לא האויבים - אז מי עושה את זה? זה היריבים. אם זה לא היריבים, איך הם עושים את זה? באחת משתי האפשרויות", מסביר גנץ. "אפשרות אחת, זה שהם לוקחים אנשים פרטיים שעושים פעולות סייבר כאלה ואחרות. "אפשרות שנייה שהיא מתאימה לביבי, אם כי אני לא נותן לה סיכוי גבוה, זה שהוא מפעיל את הרוסים בשביל להתערב בבחירות".

עוד עולה מן ההקלטות שלגנץ עמדה חד משמעית על הגורל שמצפה לראש הממשלה אחרי הבחירות: "האיש הזה יודע שהוא הולך לכלא, הוא יודע שהוא הולך לכלא. הוא יודע שהוא בכלא בכל דרך. אם הוא מסיים את תפקידו כראש הממשלה, הוא הולך לכלא. אם הוא לא הולך למשפט, הוא לא הולך לכלא והוא אצל שרה - הוא נשאר בכלא. המקום היחידי שהוא אדם חופשי בו זה שהוא במשרד".

מהליכוד נמסר בתגובה לפרסום ההקלטות: "בני גנץ איבד זה. אחרי שהאשים את ראש הממשלה בבגידה במדינה, הוא מאשים את ראש הממשלה שישלח אנשים לרצוח אותו. אם בני גנץ מגלה סימני פרנויה מתקדמים אחרי שבועיים של 'לחץ' במסע בחירות ולאחר שהאיראנים פרצו לטלפון שלו, איך הוא  יוכל לנהל מדינה?".

מוקדם יותר התייחס גנץ לפריצה למכשירו הנייד. "סיכנו מקורות ביטחוניים בעצם החשיפה הזאת", השיב לשאלת חדשות 13 בשולי ועידת איפא"ק שנפתחה היום בוושינגטון. "זאת שגיאה חמורה מאוד, ואני מקווה שגורמים פוליטיים לא עשו את זה". גנץ סירב להתייחס לתכנים שהיו על המכשיר שנפרץ, אך חזר על הטענה כי לא היו בו חומרים רגישים בטחונית. "אני חושב שענייניו האישיים של כל בן אדם הם ענייניו האישיים בלבד", הוסיף. "היום זה אני, מחר זה יכול להיות כל אחד אחר".

ראש הממשלה בנימין נתניהו
 

רה"מ נתניהו במסע"ת של הליכוד (חדשות 13 )

 

גנץ התייחס גם להתפתחויות בפרשת הצוללות. "אישור למתן מכירת צוללות למדינה שכנה איננו מבצע מיוחד שקורה בחשכת הליל, אלא מהלך שיש לו השלכות רבות שנים והוא חייב לקרות דרך המוסדות הקשורים בעניין הזה. אני לא מכיר שום סוד מדינה שהרמטכ"ל ושר הביטחון לא חשופים אליו", אמר והוסיף: "מדינה לא מנהלים על ידי בני דודים ולא על ידי מקורבים, מדינה מנהלים על ידי המוסדות הקשורים לכך. לאחר הבחירות אני מתכוון למנות ועדת חקירה ממלכתית שתבדוק מה היה תהליך אישור מכירת הצוללות".

הרמטכ"ל לשעבר בירך על תמיכת הנשיא טראמפ בריבונות ישראל בגולן והוסיף בנוגע למשנתו המדינית: "אני בעד חתירה להסכם שלום על בסיס ביטחון למדינת ישראל ועל בסיס גיבוי אזורי ובין-לאומי מבלי לוותר על העקרונות המרכזיים – ביטחון, ירושלים, לא חוזרים לקווי 67 ולא עושים משהו חד צדדי".