בנט תקף את גנץ: "הדר גולדין נחטף בגלל הוראות הפתיחה באש שלו"

שר החינוך התראיין ל-103FM, התייחס לתקרית בצוק איתן וטען כי הלוחמים "מילאו אחר ההוראות, לא פתחו באש, וירו עליהם". יעלון: "משקר, מדליף ורוקד על דמם של חיילים"

(בווידאו - בנט: "לא אשב בממשלת גנץ")

בחירות 2019: שר החינוך, נפתלי בנט, תקף היום (ראשון) את יו"ר כחול לבןבני גנץ, ואמר כי "בצוק איתן, בניה שראל נהרג והדר גולדין נחטף, בגלל שגנץ ובוגי יעלון הורו על הוראות פתיחה באש שאומרות 'תטפלו במנהרות מבלי לפתוח באש'. אז הם מילאו אחרי ההוראות, לא פתחו באש, וירו עליהם". הדברים נאמרו בריאיון ל-103FM.

"בצוק איתן הצעתי מתקפת מנע נגד מנהרות החמאס, כי אז לא היה פיתרון הנדסי לטיפול במנהרות", הוסיף יו"ר הימין החדש. "על זה בוגי יעלון אמר לפני שבוע לאיילה חסון - 'היית מעלה בדעתך לעשות את הדבר הזה?' זה פשוט לא ייאמן. יש קיבעון מחשבתי במערכת הביטחון".

 
 
 שר החינוך נפתלי בנט
 

שר החינוך נפתלי בנט (החדשות 13)

 

האירועים המרכזיים בדרך אל הקלפי

עוד טען חבר הקבינט בריאיון כי "מערכת המשפט מסרסת את מערכת הביטחון". "מעכבים לחקירה קצינים וחיילים שהרגו מחבלים, במקום לחקור קצינים וחיילים שלא חתרו למגע ולא הסתערו. יש רצף של אירועים שבהם חיילים לא מסתערים אלא אזרחים מסתערים", תקף בנט.

יו"ר כחול לבן שלל אפשרות שמפלגתו תשב בממשלה בראשות גנץ. "אפסו הסיכויים לכך, אנחנו רק עם נתניהו. הוא מדינאי ברמה בין-לאומית". אמר בנט והוסיף כי "נקודת התורפה שלו היא מלחמה במערכת המשפט. בתחום הביטחוני הוא צריך אותי לצדו. בשביל זה אני צריך 11-10 מנדטים. פייגלין לא עשה כלום".

בנט התייחס גם לפרשת הצוללות ואמר כי "ישבתי עם בני גנץ בקבינט, אני כשר והוא כרמטכ"ל. הוא מעולם לא הביע שום התנגדות לרכישת צוללות".

שר הביטחון לשעבר יעלון הגיב לדברי שר החינוך ואמר: "כמה אתה יכול לשקר נפתלי בנט, ועוד על דמם של חיילים? ככה התנהגת בצוק איתן באופן חסר אחריות, ככה אתה ממשיך להתנהג גם בתקופה האחרונה. אתה חבר קבינט, גם מדליף מבפנים וגם יוצא נגד החלטות שכולם אחראים להם אחריות קולקטיבית ובעיקר רוקד על דמם של חיילים. די לשקר. ואני לא מבין איך אתה חושב שתקנה קולות בימין הממלכתי? על שקרים לא מבססים מנהיגות".

 

כזכור, זו אינה הפעם הראשונה שבה בנט תוקף את מועמד גוש המרכז-שמאל לראשות הממשלה. לפני כשבועיים, בנט הגיב לביקורת שהפנה כלפיו הרמטכ"ל לשעבר וטען כי "גנץ הוא חלומם הרטוב של אנשי חמאס. אם לאנשי חמאס הייתה זכות בחירה, הם היו מצביעים בשבילו - גנרל ההססנות". את הדברים כתב שר החינוך בחשבון הטוויטר שלו, במענה לדבריו של גנץ, שתקף אותו מוקדם יותר. 

עוד הוסיף בנט כי "האיש שדוח מבקר המדינה קבע נחרצות שכשל לחלוטין בטיפול במנהרות הטרור, האיש שהודה שהוא סיכן ביודעין לוחמי גולני למען מוסריות מזויפת - זה האיש שגם הקים מפלגת שמאל שמנסה לגנוב את דעתם של תושבי ישראל, ומעז לחלק ציונים לאלו שפעלו לתקן את הנזק שהוא יצר. מוטב שיחזור לשתיקתו".

גנץ, כאמור, תקף את בנט קודם לכן, בהתייחס לאמירתו של האחרון, לפיה יש להכריע את חמאס ולרסן את בג"ץ: "שר חינוך שמשווה בין חמאס לבג״ץ לא יכול להישאר אפילו דקה נוספת בתפקידו. הם אפילו לא צריכים כבר להביא את הכהניסטים לכנסת, הם עצמם כאלה. הם הפכו את הרע ל׳הכל כלול׳ והקיצוניות כבר בפנים". 

גם שרת המשפטים, איילת שקד, הצטרפה לעימות המילולי, וכתבה בחשבון הטוויטר שלה: "בני, בבחירה בין גנץ והאג לחיילי גולני - אני עם גולני".